Dochy

Máte nápad jak dotlakovat sprej?

Mám větší lahev s propanolem (sprej). Když jsem ji naposledy chtěl použít, zjistil jsem že nestříká. Nejdřív jsem myslel, že se do trysky dostal nějakej bordel a snažil jsem se to profouknout ve všech možných i nemožných směrech, pak mi ale došlo, že zkrátka nějak zdrhnul hnací plyn (lahev se nechá i rukou promáčknout). Lahev je podle šplouchání i váhy plná tak z 50%. Já vím, jde víceméně o ho… ale vyhodit to abych si mohl koupit nový sprej je mi líto (navíc bych musel čekat na nebezpečný odpad, přeci jen takovou hořlavinu nechci házet do kontejneru). Víte o nějakém relativně dostupném a hlavně rozumně bezpečném způsobu jak to zas natlakovat?

Odpovědi
elkon

Běžné spreje jsou na jedno použití. Ale občas se objeví nápady jako tento:
Citace z portálu Živě: „Kedysi dávno v Receptári za sociku nejaký kutil prevŕtal zo spodku spreju dieru do ktorej naskrutkoval a epoxidom podlepil klasický ventil od duše bicykla alebo ventil od duše pneumatiky vozidla. Plnil zriedenou acetónovou farbou tenkým lievikom do 1/2 nádoby. Hustil sprej od nádoby pumpičkou (hustilkou) alebo kompresorom s tlakovým regulátorom na max 15bar.
Dnes by sprejeri mali radosť z nápadu“.

aliendrone

Hmm, jistě by to šlo podobně jak píše elkon. Proč ale ztrácet čas zbytečným laborováním s opičárnami? 😉

  1. Počkej až tvá drahá polovička dodělá nějaký prostředek s mechanickým rozprašovačem, třeba Clin na okna, Savo sprej apod. Jistě jich doma máš mraky, o tom žádná.

Jestli jsi silný kus, tak můžeš vylít nějaký, kde už je jen troška a tvá drahá polovička to udýchá (snad). Láhev otevři (JDE to), vymyj důkladně, vysuš, (hlavici protáhni vodou a propumpuj, aby v sacím/výtlačném mechanismu nezůstal původní prostředek) a pak do spreje udělej třeba hřebíkem dírku. Přelij obsah do mech. rozprašovače. Zavři rozprašovač. Sice to není tak pohodlné, jako stlačení u spreje, ale co je na světě dokonalé. Každopádně lepší, než plnit sprej (to je DOST opich).

  1. MOŽNÁ máš doma origo roprašovač, který je přímo určen k plnění. Má obyč. šroubovací hlavu (k nalévání postřiku) a píst, který služí k natlakování nádoby. Prohledej drahé polovičce krámy na kytičky (většinou se tím rosí květiny či se aplikuje hnojivo na list nebo insekticid apod.). Rozstřikují mnohem lépe, než mech. „cákadla“. Koupíš za pár korun v kdejakém zahradnictví, OBI apod. (pokud nemáš) 🙂

Dochy

Aliene, dík. Jsem ***. Jasně, proč vymýšlet vymyšlené a proč se drbat levou rukou za pravým uchem 😉 Reálně splašit nějaký rozprašovač asi nebude úplně triviální, ale zvládnu to 😉
Před časem jsem chtěl koupit rozprašovač někde v obchodě, ale popravdě, není to triviální záležitost. Pokud už náhodou mají, tak rozhodně ne v té síle, jakou bych si představoval.
Já vím. Jsem náročnej 😉

aliendrone

Dochy>>> Neboj nic, SEŽENEŠ! Je fuk jestli v OBI, Hornbachu, Bauhausu či jinde, mají ho všude. Pokud ti jde o ten tlakový (s pístem), tak neškudli a kup si ten s KOVOVOU tryskou, je dobře stavitelná (univerzálnější využití) a lépe se s tím dělá, než s plasťákama. 😄

https://www.hor­nbach.cz/p/tla­kova-strikaci-pistole-forq-1-5-l/5530064/