Lorrien

Máte i Vy doma mušky?

Dobrý večer,
už dva dny nám létají po celém domě mušky. Nejsem si jistá, jestli je to tím, že se venku ochladilo, nebo bych měla vyměnit hlínu u kytek, či co.
Proto se ptám, jestli i u Vás náhodou poslední nelétá větší množství malinkých, nehorázně otravných mušek.
Předem děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Jo, pořád, i octomilky, bejt genetik, tak jsem na vrcholu blaha.
Pořídili jsme si takový žlutý plastový „nálepky“, který se zapíchnou do květináčů. Je to něčím potřený, co ty mrchy asi má nalákat, fakt se na to solidně lepěj. Anebo velkou pavoučí síť :)

Další odpovědi
iceT

Normálně asi ne nebo o nich nevím,ale mám doma víc jablek a tak se mrchy taky vyrojily.

arygnoc

sú to tzv. vínne mušky, ovocní mušky, octomilky (Drosophila melanogaster).

vyskytujú sa spolu s hnijúcim (kvasiacim) ovocím, organickým odpadom (zvyšky hnijúceho, kvasiaceho odpadu).

niekde vám niečo hnije, kvasí (napr. i izbové rastliny, substrát).

marci1

Určitě, je to zcela normální.

HonzikPernik

Dobrý den, já mám doma plácačku a doporučil bych Vám je zabíjet, protože Vám to smysl rychlé reakce posílí.

mosoj

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=octomilky#1651