Lotr2008

Máte důvěru v faráře v kostelech?

Všiml sem si, že tu na meho pána faráře dost lidí hrubé nadávali, což nechápu, protože faráři jsou velice moudrý, chytrý a obvykle mluví pouze pravdu. Sam nám to pán farář rekl. Tak proč v ně neveříte?? Proč by nám lhali? Co by z toho asi měli. Vždyť by spáchali hřích a šli by do pekla, kam jistě nechtějí!!!! Tak co blbnete lidi!??!

Nechápu vaše odpovedi. Jak by faráři mohli být zlí. Jsou to blízcí s Pánem.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… NE … u nás už jednoho zavřeli pro zpronevěru a druhej musel bejt přeloženej, jelikož si na faru tahal baby (ne pánbíčkářky, ale mladý slečny) … prosím tě, dívej se raději na pohádky, jseš typickej příklad jak církev blbne lidi, bejt muslim, tak už máš v ruce kalašnikova … nikdo na něj hrubě nenadával, jen konstatoval fakta !!!

Další odpovědi
klumprt

Osobně považuju katolickou církev za v podstatě zločineckou organizaci provozující ten největší podvod v dějinách lidstva.
Faráři můžou být a taky někdy bývají pěkná verbež. Myslet si že vždy mluví pravdu je naprosto naivní,už proto, že od začátku žijí v naprostém omylu, že jejich povolání má nějaký smysl. Ovšem pozor, zejména ti koncoví faráři, kteří se pohybují mezi obyčejným lidem bývají často skutečně hodní, vzdělaní a relativně chytří lidé. V podstatě jsou taky obětmi toho podvodu. Čím výš ale jdeme v církevní hierarchii, tím častěji narážíme na pokrytce, intrikáře, chamtivce, sexuální devianty apod. S nějakým Pánem mají tolik společného, že ho akorát mají plnou hubu, víc nic.

Edison

Farář ovšem není pÁn, ale pan. Říkají to, o čem si MYSLÍ že je pravda a to bez ohledu na objektivní pravdu v daných věcech. Proč by nám hlali? Polož si otázku jinak: Proč lidé lžou? A Co by z toho měli? Říká Ti něco snaha o moc, snaha ovládat masy lidí? Církev je to druhé, co lidi pro dosažení moci vymysleli. To, že se nechtějí dostat do pekla ještě automaticky neznamená, že tam neskončej. Ono to chce kapku myslet a ne jen poslouchat.

Dochy

Ty které jsem potkal v posledních letech bych považoval za dost důvěryhodné. Samozřejmě je možné mít na něco jiný názor… Ale to ještě neznamená že lže, nebo že se mi snaží uškodit…

Kelt

Jestli máš v toho faráře takovou důvěru a myslíš si, že je moudrý a chytrý, což asi bude, protože by měl mít vysokoškolské vzdělání na Teologické fakultě, tak ho popros, aby ti vysvětlil, jak se gramaticky správně tvoří věta. Musí tady být shoda podmětu s přísudkem a když je podmět v jednotném čísle, bude takový i přísudek. Takže Kdo co dělá? Oni dělají. Faráři dělají, faráři jsou. Farář je moudrý, a chytrý, Faráři jsou moudří a chytří.
Máš maminku právníčku, tak by měla být také na úrovni, když má snad vysokou školu. Tak jí řekni, nebo panu faráři, aby ti pomohli v té češtině. A také se nechej doučovat.

dr.luha

Ano, mohou být a jsou i dobří a pravověrní. Ale jsou nevědomí, protože katolická církev a Vatikán se ubírá jiným směrem. Papež podporuje islamizaci Evropy a říká tomu dialog s islámem. Na půdě Vatikánu probíhají satanistické rituály, vysocí církevní hodnostáři se bouří a vyzývají papeže k odstoupení. Pokud sleduješ prorežimní informační zdroje, nic se nedozvíš. Na alternativě je o tom spousta pořadů a zdrojů. Např. http://svobodne-radio.cz/2019-11-28-studio-beta-biskup-timotej-o-mladych-satanismu-a-synodu-amazon/

anonym

Důvěru přibližně stejnou jako k pojišťovákovi či „osobnímu“ bankéři. ±

Edison

Lotr: A jak to víš, že jsou blízcí s Pánem? od nich samotných, co? Jedni z věřících v Boha říkají, že znají kratší cestu k Pánu: A církev k tomu fak nepotřebují. Nemyslíš, že mají pravdu právě ti (když už…)?