Michal Kole

Máte doma ruční hasicí přístroj?Jaký typ (vodní,pěnový,práš­kový,sněhový) a s jakou hasicí schopností velikostí objemu

Nejlepší odpověď
badisko

nee nemam zadnej…mat tady jakysi poplasny protipozarni system …ale to je tady snad ve vsech domech …tedy nehasi jen pri…koncentraci koure a jedovatych latek dost tedy moooc hlasite pipa…navic vsichni topi topym olejem tak …kdyby to blaflo tak by hasicak stejne nepomohl…
Doplňuji:
ale v aute mam 4kg …praskovy

Další odpovědi
honza19hk

ano a několik. V garáži 2× CO2 9kg a pak práškový 1× 6kg a 2× 9kg + v každém autě(a že jich mám hodně) vozím jeden práškáč 6kg.

Ovšem také vlastním jednu plně funkční CAS 32 Tatra 815. Je plná vody,takže kdyby mi náhodou začalo hořet,vyjedu z garáže pustím čerpadlo a jdu hasit ,souběžně s tím zavolám posily(ohlásím požár na KOPIS).

Navíc mám za barákem rybník takže buď tam natáhnu PPS 12 a nebo sání z té CAS a můžu hasit s dostatečným množstvím vody.Jsem dobrovolný hasič,takže požáry mi starosti nedělají.

zzzzz

My máme na chatě, topíme tam v kamnech, takže jsme si ho pořídili, je univerzální, je na něm napsáno, že se s ním může hasit vše. Nejsem si jistá, jestli bych měla odvahu ho použít, spíš bych utekla, chata je dřevěná, takže by to šlo dost rychle, no snad se to nikdy nestane.

Jak píše honza tak v těch autech je to dobrý nápad, už jsem na dálnici viděla, jak hořel motor v Golfu a zastavil u něj jiný řidič a ten to svým hasičákem uhasil.