afro.minerva

Máslo nebo margarín?

Jíte raději máslo nebo margarín? Já běžně jím Perlu s vitamíny. Je docela dobrá a není ani moc drahá. Nedávno jsem se spletla a místo obyčejného levného másla jsem koupila nedělní máslo se smetanovým zákysem. Obyčejné máslo většinou používám při vaření třeba bramboračky. Dneska jsem si zkusila to máslo namazat na chleba a je to děsná dobrota. Kam se hrabou pomazánky. Tak asi začnu jíst máslo. Čemu dáváte přednost vy?

Nejlepší odpověď
quentos

jako se vším, s mírou, takže nejlepší je je střídat. Pobavil jsem se, když nedávno zastánci másla vyjeli si „antimargarínovou“ kampaní, kde přirovnávali margarín k roztavenému kelímku. Máslo je na druhou stranu příliš „živočišně tučné“, ale zas je to tuk poctivý. Obojí má něco do sebe.

Další odpovědi
BEAES

Kupuji jedině poctivé máslo, éra náhražky mě dávno přešla, margaríny jsou kdo ví z čeho a samá voda,sice možná dietní…ale, když máznete másla akorát a ne na centˇák,tak se ani po něm nepřibere a požitek z chuti je nesrovnatelný.

Jahoda

Já kupuji jen pravé přírodní máslo. Sice mě ze začátku štvalo, že se špatně roztrá, ale jakmile jsem ochtnala, zlost mne přešla. Ta chuť byla neodolatelná. Když koupím margarín tak jen Ramu nebo Floru. Perlu nekupuji vůbec. Odpověď tedy zní: Přednost dávám máslu ;o)

Vicki

Jednoznačně máslo.Pořád lepší opravdový i když sice živočišný tuk,než nějaký prapodivný chemický výrobek.

jarm

Dávám přednost máslu. Bez zákysu. Zkoušela jsem perlu, floru, ramu. Nic není tak chutné. Vím, že máslo stojí víc – dá se sehnat i za dvacku – , ale říkám si, že nejsem tak chudobná, abych si máslo nedopřála. Stačí mi potom jen houska nebo chleba s máslem, k tomu kafíčko a mám svačinku jak vyšitou.

Džanička

Já používám také obyčejné máslo,hlavně proto že moje děti jiné máslo nechtějí jíst,dřív jsem kupovala perlu,ted jsem přešla na ramu,a děti to máslo,navíc se z másla hezky vaří a jídlo je chutnější.

anetadela1

Určitě máslo. Už jsem to tady zmiňovala proč.
PRO panenku: Perla je margarín a ne máslo.

panenka

jím raději máslo perlu afro minervo

Nuk nuk

Určitě máslo a pokud možno co nejkvalitnější,tedy klidně si na něj i připlatím. Dokonce jsem začala používat máslo i do pečení místo tradiční Hery. Je to vážně lepší.
Margarín používám výjimečně, ale spíše do vaření. Těmhle Perlám a podobným moc nedůvěřuji.

mojitek

Zcela urcite maslo-tj vyrobek z mleka.Napodo­beniny „s maslovou prichuti“ nemam rad.Mimojine- ono se zase prichazi na to,ze margariny nejsou nejak moc zdrave.Rostliny ano,ale ne jako nahrazky za mlecne vyrobky… Treba slehacka a „slehacka“ na rostlinne bazi je nebe a dudy.Zlaty jahody s opravdovou slehackou

norek

Máslo a Ramu i někdy Perlu

elektrikář

Není nad máslo, jednou jsem si na ovocné knedlíky dal perlu a nebylo to ono ani cukroví ze ztužených tuků nemá tu správnou chuť a vůni.