filip584

Manipulační plocha v katastru – lze po areálu jezdit bez spz?

Areál bývalých kasáren a jejich garáží je v katastru veden jako manipulační plocha. Areál již není oplocen, silnice v něm slouží pro běžný provoz k soukromým garážím, bytům a soukromým areálům, zároveň se zde nachází dopravní značení.
Znamená tedy to, když je areál v katastru veden jako manipulační plocha, že zde opravdu mohu jezdit bez spz? v areálu totiž často projíždí policie kvůli vandalům a zlodějům a nerad bych měl jen kvůli provětrání vozidla problém.

https://ctrlv­.cz/MpJe

Odpovědi
Drap

Pokud je manipulační plocha tvoje, můžeš si jezdit i bez SPZ, musí však plocha být zabezpečená. Pokud nejsi vlastníkem, platí tam předpis, jako na každé jiné silnici či ploše.

Pepa25

Není důležité, jak se pozemek v katastru označen, ale jestli jde o účelovou komunikaci (tzn. druh pozemní komunikace, tedy místo kde platí zákon o provozu na pozemních komunikacích) nebo ne. Spíš se přikláním k názoru, že je.