zvonisek

Mám šanci živit se uměním? Ano, tyto básně nebyly nic moc, vznikly spontánně bez přemýšlení.

Nejvíce mne naplňuje stát před publikem a rozdávat radost, nicméně netvrdím, že je to jediné mé poslání. Ráda píši příběhy, povídky, humorné historky, romány, básně, kreslím obrázky,.....
Jen nevím, jak se prosadit, kam napsat, kde se pokusit.¨
Mám i lepší básně v repertoáru.
Samozřejmě, dělám to pro zábavu, ale na druhou stranu, čím dál tím více zjišťuji, že ruce mne neuživí, no a hlava bez maturity taky jen těžko.

Neupravujete psorím otázku, když už některí odpovídali.

Původní otázka zněla takto:

Mám šanci živit se uměním?

Nejlepší odpověď
annas

Už jste několikrát vložila podobnou otázku.

Neznám Vás, ale uvědomuji si, že jste byla psychicky labilní při neúspěchu z ANJ, nebo když jste přišla o kočku.

Zvažte, jak byste prožívala své vystoupení, pokud by se divákům nelíbilo a také pokud byste neuspěla se svými literárními pokusy.

Máte-li chuť, vyzkoušejte..Záleží na tom, zda seženete vydavatele, jak se bude vaše dílo líbit atd.

Zkuste poslat svou povídku, román či báseň na stránku pro začínající autory, tam váš talent posoudí., případně poradí.

https://www.li­ter.cz/

Další odpovědi
Edison

Pokud něco umíš a lidi za to jsou ochotni platit… Nakonec… pokud jsou lidi ochotni platit, tak netřeba dokonce cokoli umět. 😁

led

Na českom internete nájdeš množstvo stránok pre spisovateľov amatérov. Najlepšie je svoje prvotiny zverejňovať tam. Prirodzene počítaj s tým, že aj tam sú za nickami schovaní skutoční ľudia so svojimi názormi a pohľadmi na život a umenie, vlastnými skúsenosťami. Sú tam ľudia ktorí sú ochotní pomôcť, ale sú tam aj ľudia, ktorí zavrhujú všetko, čo nie je ich dielom. Ale každú reakciu, kladnú aj zápornú, ktorá sa týka témy, štylizácie, gramatiky, stávajú sa dôkazom, že tvoje dielo zaujalo a boli čítané. Jednoducho, priprav sa na chválu i hanu. Ale neváhaj a píš! A hlavne pozoruj život a rozmýšľaj pri tom. No nepozeraj na písanie ako na zárobok, aspoň pre začiatok, ešte sa musíš veľa učiť.

Drap

Pokud něco umíš a budeš se snažit, tak určitě. Ale bez dalšího učení a vzdělávání to asi nepůjde.

zjentek

Tvé básně jsou úžasné, zvoníško. Jednu jsem kdysi slyšel a byl jsem nadšený. Máš talent.

ivzez

Váš příběh ani povídku jsem nečetla a „básničky“ nebyly „nic moc“.
Ohledně ostatních oborů nemůže nikdo z nás posoudit, protože jsme
Vás neviděli ani neslyšeli, mám dojem, že ani vlastní obrázek jste sem nedala.