bedunka

Mám přezout auto když jezdím jen 1–2× v měsíci asi 1km po městě?

Je to už povinné nebo jsou ještě vyjímky typu- sucho mužeš sníh nemužeš
Doplňuji:
Jezdím ted málo protože jsem měla uraz a jsem ID. Víc bych asi nezvládla.Já se přepsala.Ne měsíčně ale týdně.

Nejlepší odpověď
anonym

Provoz a náklady na auto se v tvém případě určitě nevyplatí. To bys měla jednodušší a celkově levnější a bez starostí nechat se vozit taxislužbou.

Další odpovědi
brillant

V období od 1.listopadu do 31.března mají všechna motorová vozidla užívající pozemní komunikace (tedy silnice všech tříd) povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky, a to za předpokladu, že je na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy, nebo v případě, kdy je možné dle počasí předpokládat, že tato situace nastane v době provozu vozidla na komunikacích.

anonym

Jen mi je divné,na co máš vlastně auto!
Doplňuji:
I tak !

aramah

Od 1 listopadu.
Jinak platí to co jsi napsala – sucho můžeš atd…

cukrar

Bedunko, NEPŘEZOUVEJTE, je to pro Vás zbytečné. Páč pokud bude opravdu souvislá vrstva, tak nepojedete. Ono taky záleží, po jakém městě jezdíte. V Pardubicích odklízejí sníh, takže tam klidně…