Avatar uživatele
Altair-AC

Mam nějaký syndrom nebo co to je, ,že se mi v noci nezdají sny?

Já prostě jen usnu a ráno se probudím ,a žádné sny si nepamatuji nebo nevím o tom ,že by se mi zdály .I když před asi půl rokem jsem měl normální sny,a nevím o tom ,že by se mi zhoršila paměť …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Odpovídá odborník na psychoanalýzu, ředitel pražského Institutu aplikované psychoanalýzy docent Jiří Kocourek.

"Proč si sny většinou nepamatujeme?

Často se dotýkají něčeho, co vědět nechceme nebo se s tím nechceme konfrontovat. Jsme zaujatí všedními věcmi, prací, partnerským vztahem, rodinou. Máme málo prostoru pro introspekci. Klademe důraz na to, abychom ve vnějším světě uspěli. Chceme mít vše pod kontrolou. Proč si pak připouštět obsahy snů, zvláště ty nepříjemné? Nejsnáze zaznamenáme ty sny, které se nám zdají před probuzením.

Někdo dokonce tvrdí, že se mu nezdá vůbec nic.

Z mé praxe mám jinou zkušenost. Pokud si člověk dovolí na sebe pohlédnout, pak si sny uvědomí. Chce to jen připustit, že ne vše máme pod kontrolou. Že třeba některé věci či oblasti života nejsou v takovém stavu, v jakém si přejeme. Už připustit si existenci nějakého problému vyžaduje jisté úsilí. Ty problémy se nám pak mohou symbolicky zjevit právě ve snu." atd.

https://www.no­vinky.cz/zena/styl/1753­45-sny-pry-symbolizuji-nevyrcena-prani-i-strach.html

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Altair-AC Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neni to pamětí. Sny se ti zdají. Je zcela běžné, že si člověk své sny nevybavuje. Někdy si je zapamatuje dobře někdy vůbec. Po nějakém čase, třeba i měsících se ti zase nějaký sen vrátí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Člověk si z celé noci pamatuje jen ty sny, které se mu zdály těsně před probuzením, že si nic nepamatuješ neznamená že se ti nic nezdálo celou noc …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

To, že si nepamatuješ sny, neznamená, že je nemáš. Každý má sny, ale pokud nejsou něčím vyjímečné, emotivní atd, tak si je nezapatujeme. To nesouvisí s inteligencí, mozkem, ale jsou ty postupné fáze spánku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek