pn65

Mám nárok na dovolenou, když chodím na brigádu?

Nevím jestli je tato věta ohraná,ale pravdou je že by mě zajímalo, jestli si i u brigády DPČ, mohu vzít, nebo požádat pár dní volna a právě by mě zajímalo jestli mě zaměstnavatel musí vyhovět, nebo ne.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Brigáda neexistuje. DPP, DPČ ano. Nárok na dovolenou nevzniká.

Další odpovědi
lexx

máte tam mzdovou účetní ? zeptej se jí, bude to vědět nebo si vypůjč (najdi na netu) Zákoník práce, tohle samostudium Ti dá víc než informace polopatě

anonym

ano, ale neplacenou

ivzez

Jestli jste si nárok na dovolenou nesjednala
přímo v DPČ, nemáte na ni nárok.

___

Boreczech se mýlí: Nárok nemáte ani na neplacené volno.

Můžete zaměstnavatele požádat o poskytnutí neplaceného
volna, ale zaměstnavatel není povinen Vaší žádosti vyhovět.