Odpovedi18

Jaký mám nárok na dovolenou?

V práci jsem začal pracovat od 1.září, výplatnici s dovolenou máme vždy k 15.dni.
Odpracoval jsem září,říjen,lis­topad, (prosinec)
Dovolená na celý rok je určena na 25 dní.
Vybral jsem si 3 dny dovolené (říjen, listopad) a po zkušební době mi naskočila výplatnice, kde mám nárok na 5,5 dne dovolené.
Pokud si vypočtu 25:12=2,083×3­=6,25 dovolené. Převádět se mohou do nového roku pouze 3 dny, nedali mi peníze za 28.rijen, takze si myslim, ze mi pak dali 1 den dovolené navíc + k 15.prosinci 1 den dovolené navíc za to, že bude konec roku, protože mohou převádět 3 dny, tak mi to dali k listopadové výplatě. Myslíte, že uvažuji správně nebo tam je nějaká chyba?

Odpovědi
Dochy

Předpokládají že ten zbytek roku dokroutíš, pak máš 4 měsíce
25*4/12=8,333, zaokrouhleno 8,5
3 dny jsi čerpal..
Takže ke konci listopadu Ti z nároku na tento rok zbývá 5,5

(ověř si to ale u své mzdové účetní, já dohohle oboru nepatřím)

elkon

Mzdová účetní ti to vysvětlí.