rebel69

Mam exekuci, platim a bydlim u pritelkyne kde nemam trvaly pobyt

prosim vás poradte mě,,mám exekuce,,strhavaj mě to z duchodu 2500kč,pochazim z Rokycan zapadni čechy kde mam trvale bydliště na městskym uřadě,,ted bydlim u přitelkyně v Chomutově,,se­ver,čechy,,ne­mam tam žádne bydlišče ani přechodni,.pouze na schrance prijměni kuli poště,.Přitelkyně ma strach že přijde exekuce a veme ji elektroniku atd,,vše si pořidila na sve uvěrove zplatky,.moje tam neni vubec nic,,akorat hadry co nosim,.ma strach že ikdyž mě strhavaj z duchodu 2500kč,tak muže exekutor přijit,.Prvni otazka,,muže exekutor přijit do ciziho bytu z podeřzenim že tam sem?I když jsem v cizim byte o 200km daleko?Dalši,,při­telkyne by chtěla sepsat všechny věci co si koupila sama,,atoma skoro celej byt,kam se ma obratit a sepsat že vše je ji a ne moje.Ja fakt tam pouze bydlim a nepřispěl jsem na žadnej počitač,,domaci kino,,elektroniku atd,.všechno je jeji,.děkuji moc,jsem bezradnej,a čekam na odpověd.kam se obratit.-
Doplňuji:
ale jak muže přijit do ciziho bytu a vylomit zámek,.kde ja nejsem vubec hlašenej a exekuci platim z důchodu,…

Nejlepší odpověď
kropitko

Vlastně jsem vám odpověděla u minulé otázky,pokud bude mít exekutor z čeho brát,tak vás pravděpodobně nechá na pokoji,ale vzhledem k tomu,že si chcete nechat zasílat důchod složenkou,tak klidně dorazí i k vaší přítelkyni. Pak bude záležet na tom,jak se s ním domluvíte,ale upozorňuji vás,že je schopen vaší přítelkyni vše zabavit a ona pak bude muset složitě dokazovat,že je vše její.

opět na vás apeluji,řešte to!!!

Další odpovědi
standa

Exekutor (ať již soudní či soukromý) je v podstatě SOUDNÍ ÚŘEDNÍK s vysokými pravomocemi…

Tyto pravomoce sahají tak daleko, že v odůvodněných případech*) může exekutor vstupovat i do tzv. cizích bytů.

*) těmi odůvodněnými případy jsou situace, kdy lze nějakým prokazatelným zjištěním dospět k názoru, že dlužník má nějakou svoji věc v ´cizím´ bytě (např. má na schránce tohoto ´cizího´ bytu svoji jmenovku, nebo z prohlášení sousedů lze dovodit, že dlužník se v ´cizím´ bytě pravidelně/ne­pravidelně vyskytuje ap.)

Samozřejmě, že pokud exekutor zabavuje věc, o které se domnívá, že je majetkem dlužníka, která je však ve skutečnosti majetkem jiné osoby, pak tato jiná osoba může uplatňovat svá práva o tzv. ´vyloučení věci z výkonu rozhodnutí´… případné detaily nechme na samostatně položenou otázku.

Pokud vás zajímají přesná ustanovení zákona, tak odkazuji na 2 paragrafy občanského soudního řádu:

§ 325a
Vyžaduje-li to účel výkonu rozhodnutí, je ten, kdo provádí výkon, oprávněn učinit(…) prohlídku bytu(…) a jiných MÍSTNOSTÍ(…); za tím účelem je oprávněn zjednat si do(…)jiné místnosti povinného přístup(…).

§ 325b
(1) Povinný umožní tomu, kdo provádí výkon rozhodnutí, přístup na VŠECHNA MÍSTA, kde má své movité věci umístěny.
(2) KAŽDÝ, v jehož objektu má povinný svůj byt (sídlo, místo podnikání) nebo jiné své místnosti, je povinen strpět, aby ten, kdo provádí výkon rozhodnutí, provedl prohlídku bytu a jiných místností povinného. Nesplní-li tuto povinnost, je ten, kdo provádí výkon, oprávněn zjednat si k bytu nebo jiné místnosti povinného přístup.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/osr/cast6h5­.aspx