Avatar uživatele
rebel69

EXEKUCE NA DUCHOD

Jsem v PID,častka 8.700kč.Z ČSSZJSEM DOSTAL PŘIKAZ EXEKUCI NA DUCHOD,MAM 3-EXEKUCE.ZAJIMALO BY MĚ,KOLIK JE ČASTKA KTEROU JSOU MĚ POVINNY NECHAT.MYSLIM MINIMUM DUCHODU.DĚKUJI MOC

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5067 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Takže nejdřív člověku: PID je zkratka pro Plný Invalidní Důchod.
Tak a nyní k odpovědi:
Nezabavitelné částky činí:

  1. základní nezabavitelná částka, která činí:
  • na osobu povinného 2/3 z částky součtu životního minima jednotlivce a normativních nákladů
  • na každou osobu, které je povinen poskytovat výživné 25% ze základní nezabavitelné čás­tky

Finančně to vychází, že z cca 10000,–Kč vám zbyde při nepřednostní pohledávce 8812,–Kč a při přednostní (daně, pojištění, ublížení na zdraví a výživné) pohledávce vám zbyde 7624,–Kč.
Je jedno kolik máte exekucí, která příjde první ta se sráží a až se zaplatí, příjde na řadu druhá, třetí…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Popy

Výši exekuce si spočítejte na kalkulačce, viz odkaz
http://www.vy­plata.cz/vypoc­ty/vyse-nezabavitelne-castky-ze-mzdy-10.php
Pro člověka: Chápu Váš postoj a mnohdy souhlasím. Ale někdy nejsou věci jen černé nebo bílé..Setkala jsem se např. s člověkem (ne s Vámi), který se zadlužil, protože se mu syn zabil na motorce a on musel platit náhradu škody, kterou syn havárií způsobil..Nesuďte, abyste nebyl souzen..:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
člověk

co to je PID,
a pokud dlužíte státu,protože jste žil na jejich ukor,má právo si vzít vše zpátky,bez ohleldů.jedině jak se odvoláte a dohodnete si splátkový kalendář,ale asi i to jste zanedbal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
wewe

Dobry den,chtěla bych se zeptat.Mam oba rodiče v duchodu a přišla jim exekuce od Proluxu.Ty duchody jim vemou rovnou odtamtut odkud je posilaj?Z učtu asi ne?Něco tam psaly že,z Prahy rovnou pujdou na exekuci penize.Učet ma jenom mamka.Děkuji

před 5025 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek