rebel69

EXEKUCE NA DUCHOD

Jsem v PID,častka 8.700kč.Z ČSSZJSEM DOSTAL PŘIKAZ EXEKUCI NA DUCHOD,MAM 3-EXEKUCE.ZAJIMALO BY MĚ,KOLIK JE ČASTKA KTEROU JSOU MĚ POVINNY NECHAT.MYSLIM MINIMUM DUCHODU.DĚKUJI MOC

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Takže nejdřív člověku: PID je zkratka pro Plný Invalidní Důchod.
Tak a nyní k odpovědi:
Nezabavitelné částky činí:

  1. základní nezabavitelná částka, která činí:
  • na osobu povinného 2/3 z částky součtu životního minima jednotlivce a normativních nákladů
  • na každou osobu, které je povinen poskytovat výživné 25% ze základní nezabavitelné čás­tky

Finančně to vychází, že z cca 10000,–Kč vám zbyde při nepřednostní pohledávce 8812,–Kč a při přednostní (daně, pojištění, ublížení na zdraví a výživné) pohledávce vám zbyde 7624,–Kč.
Je jedno kolik máte exekucí, která příjde první ta se sráží a až se zaplatí, příjde na řadu druhá, třetí…

Další odpovědi
Popy

Výši exekuce si spočítejte na kalkulačce, viz odkaz
http://www.vy­plata.cz/vypoc­ty/vyse-nezabavitelne-castky-ze-mzdy-10.php
Pro člověka: Chápu Váš postoj a mnohdy souhlasím. Ale někdy nejsou věci jen černé nebo bílé..Setkala jsem se např. s člověkem (ne s Vámi), který se zadlužil, protože se mu syn zabil na motorce a on musel platit náhradu škody, kterou syn havárií způsobil..Nesuďte, abyste nebyl souzen..:-)

člověk

co to je PID,
a pokud dlužíte státu,protože jste žil na jejich ukor,má právo si vzít vše zpátky,bez ohleldů.jedině jak se odvoláte a dohodnete si splátkový kalendář,ale asi i to jste zanedbal.

wewe

Dobry den,chtěla bych se zeptat.Mam oba rodiče v duchodu a přišla jim exekuce od Proluxu.Ty duchody jim vemou rovnou odtamtut odkud je posilaj?Z učtu asi ne?Něco tam psaly že,z Prahy rovnou pujdou na exekuci penize.Učet ma jenom mamka.Děkuji