Strach z exekuce

Dobrý den,zdědila jsem od otce darovací smlouvou dům+pozemek,vše je tudíž na katastru na mojí osobu.Otec má ale dluhy u několika splátkových společností.Některé splácí, u jiných má problém…Je potíž v tom,že v domě má trvalé bydliště.Já dům kompletně rekonstuuji,v domě kromě pár skříní a postele není opravdu nic jeho. Na skoro všechno vybavení mám účtenky.Otci nyní buduji přístavek u domu-vejminek,aby bylo zřetelné kde bydlí a kde se nachází jeho majetek.Od ostatních prostor nebude mít klíče.Myslíte,že by to pro exekutory byl důkaz,že otci náleží jen věci ve vejminku?Nebo co udělat,abych ho odhlásila z trvalého bydliště?Popř.mohu ho z hlediska jeho dluhů a alkoholu jako majitelka vykázat?Nemám na něj věcné břemeno.čekáme rodinu a s ním jen samé nervy.Jsem zoufalá.Děkuji za odpověď!

Odpovědi
standa

  1. pokud otec žije, tak jste NEDĚDILA (to pro pořádek)
  2. v rámci darovací smlouvy jste nabyla vlastnictví (naštěstí jen) k nemovitostem…, případné dluhy by na vás mohly přejít jen v rámci dědického řízení
  3. navrhovaný způsob ´zřetelného´ vymezení vašeho movitého majetku bude nejspíš postačující
  4. další ´opatření´ (odhlášení z trvalého pobytu, vykázání ap.) jsou z pohledu exekutora zbytečné, protože exekutor je oprávněn vstupovat do prostor, u kterých má důvodné argumenty, že se zde povinný zdržuje, či zdržoval a tudíž by se zde mohl nacházet JEHO movitý majetek…, na vás bude, abyste exekutora přesvědčila, že se ve zmiňovaném domě žádný majetek otce nenachází. POkud i přesto exekutor nějaký váš majetek zabaví (zabránit mu v tom nemůžete), tak musíte reagovat žalobou na vyloučení věci ze soupisu…, ale to nejspíš předbíhám.
  5. bavíme se celou dobu o vašem OTCI, který na vás dobrovolně přepsal svůj majetek ?