Avatar uživatele
rebel69

Exekuce a duchod

jsem v duchodu a mam exekuci,.duchod mi chodi plný invalidní na ucet,,muze mi ho exekuce vzit?duchod mam 8780kč,.diky moc

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5168 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Exekuce finančních prostředků na účtě, zablokování účtu exekutorem ap. je docela problematické z pohledu původu peněz, které se na účet dostávají.

Před „postižením“ účtu však exekutor nezkoumá, odkud pocházejí peníze na něm uložené.

Ale obstavení účtu (jednoho z účtů povinného) se nemůže dotknout částky odpovídající dvojnásobku životního minima (aktuálně celkem 6.252,– Kč). Tuto částku banka povinnému na jeho žádost vyplatí.

Jde pouze o jednorázovou ochranu povinných bez ohledu na původní povahu prostředků na účtu.

Vzhledem k zákonem omezené možnosti postižení uvedených příjmů nepochybíte, pokud plátce důchodu (OSSZ) požádáte, aby Vám peníze napříště vyplácel jinak. Chceteli získat „zpět“ částky naposledy zaslané na účet, můžete se obrátit na exekutora. Pokud mu doložíte původ peněz na účtu (např. prostřednictvím posledních tří výpisů z účtu), mohl by uvolnit poslední důchod, a za určitých okolností exekuční příkaz dokonce zrušit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vecernice

Bojím se ,že můžou.Pravděpodobně vám nechají jakési životní minimum.Držím pěs­ti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

ano můžou vám vletět na účet ale musí vám nechat vaše životní minimum

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek