Lenka82

Jak prodat byt, je-li na jednu jeho polovinu uvalena exekuce?

Přitel má na polovinu byt se sestrou po rodičìch, oba jsou zapsáni v katastru nemovitostì,ale trvalý pobyt má jen přìtel. Sestra má na svou polovinu bytu exekuce, jednu přìtel zaplatil, vzal si půjčku, a druhou splaci sestra. Přitel by chtěl byt prodat a nevi jak, sestra s prodejem ústně souhlasila, ale nechce řici, kde má exekuci a kolik jí chybi doplatit a zda jde byt prodat i v exekuci. A zda má přitel pravo prodat byt a žádat po sestře penize za exekuci, kterou za ni zaplatil.

Odpovědi
Hlada

Obecně lze prodat i část nemovitosti. Těžko se ale najde zájemce. V tomto případě je potřeba dohodnout se na prodeji celého bytu s exekutorem.
Žádat peníze za zaplacenou exekuci může podle smlouvy, kterou mezi sebou uzavřeli. S prodejem bytu to nesouvisí.

Dochy

Na katastru by mělo jít zjistit kdo exekuci nařídil a tam pak zjistit podrobnosti (Jako spolumajitel byste neměl mít problém s plným přístupem k těm dokumentům). Něco možná i zdarma v náhledu do KN. Spolupráce sestry by ale byla určitě vítaná.

kyjffvj

Doplatit dluch a potom prodat

Mc Merkurion

@kyjffvj: … přečti si ještě jednou otázku, a pak odpovídej (jinak dluH)…