Perita

Jaká je odpovědnost majitele vozu, který vozem nejezdí, ale jezdí jím provozovatel?

Jaká je, prosím, odpovědnost majitele vozu, který vozem nejezdí, ale jezdí jím provozovatel? Co body, pokuty, sebrání při exekuci apod.? Děkuji.

Majitel versus provozovatel auta

Odpovědi
Kepler

Za technický stav vozidla odpovídá majitel a vůz může být i předmětem exekuce. Co se týká pokut např. za nesprávné parkování, platí řidič, stejně tak jako škody při nehodách, které zavinil. Záleží ale taky na dohodě majitele a řidiče.