peterd108

Mají ve fabrikách v Německu nižší normy než v Česku?

V Česku jsou prý vysoké normy, dělníci u pásu musí rychle pracovat. Je v Německu vyšší nebo nižší pracovní tempo ve fabrikách?

Nejlepší odpověď
Drap

Doposud je tam větší produktivita práce. Každá firma si tvoří své vlastní normy. Takto nelze srovnávat.

Další odpovědi
aliendrone

To je individuální – jak píše Drap, obecně bych to odhadl, že srovnatelné. Rozhodně tam mají nižší zmetkovitost. Alespoň v podnicích, kde pracují etničtí Němci. ;) :D :D

ivzez

Podle mne to nebude ve výši norem. Německé továrny budou
spíše mít lepší vybavení, takže se dělníci tolik nenadřou.

dudu

Nevyplývají lepší data o produktivitě z toho, že firmy jsou schopny svoji produkci dodávat na trh za vyšší ceny? Většíma lopatama ani fyzickou čilostí to určitě nebude. Spíše to svědčí o lepších obchodních dovednostech a hodnotnějším gootwillu.