dust8

Mají se řidiči aut, motorek, kol a elektro koloběžek držet při jízdě na kruhovém objezdu uprostřed objezdu, či po kraji?

Pokud po kraji, tak směrem ke kruhovému objezdu či od něj?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pokud námi živení dem(ent)okratičtí posranečtí darmožrouti ZASE něco nepodělali (k ničemu jinak nejsou), tak se na tom, že se u nás jezdí vpravo, při pravém okraji vozovky, nic nezměnilo. Já se toho držím a zatím dobrý. Niikdy jsem neslyšel o tom, že by se mělo jezdit uprostřed. Ale v bankrotujícím idiotkocourkově jménem Črdel nemůžeš věřit ničemu, takže moji odpověď ber jako „běžnou občanskou“. 😉

Další odpovědi
zjentek

Duste ovšem samotný kruh. objezd je obvyklá komunikace (i když neobvykle do kruhu) s napojeními a výjezdy, neboli kruhový objezd není ten plácek uprostřed něho. 🤷‍♂️🤦‍♂️

Dochy

„Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky, pokud není stanoveno jinak.“

  • Zákon o provozu…

Pokud se nemýlím, pro kruhový objezd není stanoveno jinak. Jinak je stanoveno např. při odbočování nebo při jízdě speciálními vozidly ve vyhrazeném pruhu apod…