Maggie.b

Mají Křesťané rádi Buddhisty a pokud ne, proč?

Nejlepší odpověď
panenka

Po článku který jsem si přečetla tak Buddhisti Křestany rádi nemají

Křesťané pak buddhismus v domácím prostředí většinou vnímají jako cizorodý a nezapadající prvek, jako chybu (někdy také svoji, totiž že ne dost dobře hlásali evangelium) nebo omyl (lidí kteří „naletěli“ na něco podivného). V současné ČR jsou – v závislosti na tom jak přišli ke své víře – křesťané tradiční (kteří svou víru převzali od rodičů) a konvertité (kteří teprve v dospělosti uvěřili), ovšem buddhisté pouze konvertité. To pak přináší v očích křesťanů dojem jakéhosi mylného směřování těchto konvertitů, kteří když už hledají duchovní cestu, měli by „správně“ jít cestou svých předků. Buddhismus si pak mnoho křesťanů z neznalosti zařazuje do rámce New Age a spojují ho tedy jednak s okultismem a démony, jednak s „duchovní“ komercí.

Zdroj: http://mezina­bozensky-dialog.wz.cz/vztahy-mezi-buddhisty-a-krestany

Další odpovědi
poa.li

Pokud křesťan, nebo buddhista nemá rád buddhistu, nebo křesťana, není ani jeden z nich ani křesťan, ani buddhista.