Mají i cizí planety svoje obratníky?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, mají

Další odpovědi
Kepler

Má je každá planeta, jejichž osa rotace kolem vlastní NENÍ kolmá na jejich ekliptiku (rovinu oběžné dráhy kolem centrální hvězdy). Obratníky pak nemá ten případ kolmé osy a pak teoreticky i ta planeta, co má sklon 90 stupňů.

aliendrone

Nooo… ony je mít nemusí např. i z důvodu, že jsou „zatoulané“ (neobíhají kolem hvězdy – třeba proto, že byly odmrštěny gravitačním prakem apod.) To potom obratník ztrácí smysl.

Muehehe, Aliendrone prostě MUSÍ mít nějaké extrabuřty Keplere! ;) :D :D

ivzez

Co jsou „cizí planety“?

Kepler

alien: bludné planety sice teoreticky existovat mohou, ale zatím nikdo nikdy žádnou nenašel je to ještě horší, než najít hypotetickou Nemesis (hvězdý hnědý trpaslík?). Z pochopitelných důvodů. Extrasolární asteroidy a alieny nepočítám.

aliendrone

No, myslím že je téměř jisté, že existují a je fakt, že je pro nás zatím nemožné je objevit. Ale co už – v centru Země či Slunce také nikdo nebyl a máme celkem jasnou představu, jaké to tam asi je a co tam je. Venkoncem – pokud by se matička Země nesrazila s jinou planetou (a tím dala vzniknut Měsíci) a místo toho by došlo jen k těsnému průletu, je HODNĚ pravděpodobné, že jedno těleso by opustilo sluneční soustavu a stalo by se bludnou planetou. A mezi námi – šance na těsný průlet je trochu větší, než přímá srážka. :)

A Nemesis, která nám má dělat neplechu každých ca 60 miliónů let? Tu NELZE lidem vymluvit, Blesk a podobné odborné zdroje nám ji budou cpát pořád. Jak nám potvora vyhubila dinosaury a vůbec. A to NAVZDORY kráteru (jako kráva) Chicxulub, navzdory geologickým sedimentům atd. atd.

Kdyby Nemesis existovala (a měla takovou hmotnost, jakou jí přisuzují – což je nutnost k vyvolání přisuzovaných účinků), tak by sluneční soustava nemohla vypadat tak, jak dnes vypadá. Nějací zmetci to prostě „zakázali“, tuším že nějaký Newton a ten druhý zločinec… KEPLER!!! ;) :D :D