Menchen

Mají elektronické cigarety nějaká konkrétní rizika?

Dobrý den, těžko říct, většina stránek tvrdí, že kouření elektronických cigaret je pouze neškodná pára s nikotinem. Mají nějaké skutečné prokázané rizika?

Odpovědi
Pepa25

Samozřejmě. Pokud někdo argumentuje, že rizika nejsou nebo jsou malá, pak buď 1) hřeší na to, že užívání elektronických cigaret ještě není dostupné tak dlouho, aby byly studie o jeho dlouhodobých účincích nebo 2) zdůrazňuje, že normální cigarety jsou horší.
Ke studiu třeba dlouhý článek na anglické wikipedii v odkaze. Vapování už má také na svědomí desítky mrtvých v USA.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Safety_of_e­lectronic_ciga­rettes

led

Len laicky, nie je to odborná odpoveď

Je to rovnako návykové, ako fajčenie cigariet, cigár, fajok.
Bežné sú hodnoty 3–6–12 jednotiek nikotínu a príslušných látok, ale aj v tzv.nulových esenciach „nevapujete“ len paru z vody, ale aj z prvkov obsiahnutých pri nikotínových verziách, len (vraj) bez nikotínu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Ta otazka je položena v českoslovenštině? Co je to za tvar Nějaké riziká?

led

Ametyst, z toho si nic nedělejte.
Možná jste si všiml, že mnozí uživatelé neovládají spisovnou češtinu. Pokud by se příspěvky uživatelů neznalých svého spisovného jazyka skrývali, kolik příspěvků by zde zůstalo?

Ametyst

Led: Vždyť tu máme jazykovou policii, co edituje texty. Mně tyhle patvary vadí, možná také proto, že doma česky nemluvím.

led

Moderátori nie sú jazyková polícia, nie je to ani služba jazykovým lajdákom.