jaymes

Mají děti dneska nějakou cenu?

Mají dneska děti vůbec nějakou cenu? Vždyť matky jsou pro stát jen přítěží, stát štve, že mu neplatí daně a že musí platit jim, paradoxně může být stát rád, že matka vychovává daňového poplatníka, ale výše mateřské a příspěvku na děti je směšná a je vhodná na trpění podvýživou. Kapitalisti v dětech vidí jen dětskou práci. Rodiče dětí jsou v práci brutálně vykořisťováni, rodiče malých dětí nebo budoucí matky jsou v práci šikanováni nebo práci ani nedostanou, šéf jim nedovolí vyzvednout dítě ze školky nebo se jen postarat o nemocné dítě. Ty almužny, kterým si šéfové dovolují říkat platy, jsou tak malé, že rodiče nemají na jízdné na autobus, na obědy ve školní jídelně, na školní pomůcky, dokonce ani na oblečení a hračky pro potomka. Rodiče proto musí mít třeba dvě práce nebo musí v práci snášet přesčasy, protože jim to vykořisťovatel nařídí, a děti jsou potom celý den v jeslích, školce nebo školní družině a nemůžou se o děti starat a pak se divíme, že klesá morálka děti více zlobí, viz případ té šikanované učitelky. Mají děti nějakou cenu?

Nejlepší odpověď
klumprt

Máme doma kluka, kterému jde na dva roky. Nemá cenu. Je totiž k nezaplacení a nedali bychom ho za všechny peníze na světě. Ale to pochopí jenom člověk, který nějaké děti má. A ve svém okolí mám docela dost lidí, kteří zcela dobrovolně, aniž by šlo o lidovce, pořídili si třetího potomka.

Další odpovědi
da ny

MATEŘSKÁ v Česku není směšná, jiní jsou na tom hůř…
Přestože je v některých západoevropských zemích mateřská s porovnáním s předchozím příjmem vyšší než v Česku, je mateřská i v Česku poměrně vysoká. Vždyť v USA nebo Austrálii nedostávají maminky žádný příspěvek. Z členských zemí EU pobírají maminky déle mateřskou pouze v Bulharsku. Nejběžnější délka pobírání mateřské činí v EU 16 týdnů…„mateř­skou“ mají maminky v Česku nárok 28 týdnů
V Česku pobírá maminka během rodičovské dovolené rodičovský příspěvek. v mnoha zemích nemají rodiče nárok na žádné dávky. Jedná se o Bulharsko, Kypr, Maltu, Nizozemí, Irsko, Španělsko a Řecko. V těchto zemích je rodič s dítětem na rodičovské dovolené bez vlastního příjm
DANĚ
Rozdíl ve zdanění bezdětného zaměstnance a zaměstnance se dvěmi dětmi je v Česku jeden z nejvyšších v EU.

http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/330059-materska-a-rodicovska-dovolena-ve-svete/
http://www.fi­nancninoviny.cz/zpra­vy/materska-a-rodicovska-dovolena-ve-svete/705182
DĚTI JSOU DAR, RADOST A BUDOUCNOST… jen někteří lidé si to neuvědomují :( Děti vždy byly, jsou a budou k nezaplacení ;)
NEPLEŤ POJMY S DOJMY dohromady, stát není dojná krá*a!
Matky s dětmi jsou někdy přítěží pro zaměstnavatele, ne pro stát.
Kdo se rozhodne mít dítě přece ví, co to bude obnášet a musí na to být připraven.
Naši zaměstnavatelé se snad časem polepší a vytvoří více míst s částečnými úvazky pro maminky i tatínky..
Mužů na mateřské stále přibývá.
Jestlipak sis všiml, že nejvíce dětí rodí/mají (a vždy měly) nízkopříjmové rodiny, občané včetně samoživitelek i tzv. „samoživitelek“?. Často pro stát nic neudělali a nikdy nepracovali, Jen mají nataženou ruku (na dávky). Kolik je těch, kteří za 15 000 Kč (mzdy) ani „nevstanou z postele“…
V Usa je v současné době přes 2 miliony mužů pečující doma o děti.
V Německu hrají hlavní roli peníze – na mateřské zůstává ten z partnerů, který má vyšší plat. Muži v domácnosti tam proto nikoho nezaskočí.
Ve Švédsku je běžné rozdělování povinností okolo dítěte.....
http://www.mi­neralfit.cz/cla­nek/materska-dovolena-u-nas-i-ve-svete
Snad i chápu, co tě „žere“, pak je ovšem nevhodně položená otázka.....

Kelt

Je vidět, že upřednostňuješ pochybné hodnoty a tvéí názory jsou neobjektivní. Největší hodnotou je zdraví a zdravé děti. Ten pocit, že jsi pro dítě, vnuka důležitý a to stačí jenom úsměv, pohled v očích, je za všechno zlato světa. Kdo poznal souhlasí, kdo ne, má jiný názor.
A pokud jde o druhou stránku, volit pohodlí, před výdělkem je z tvého pohledu jednostranné. Je takové místo pro každého? Cestování a ubytování, stravování někde mnoho set kilometrů od domova, kde také platím nájem a živím rodinu. Kolik mi zbude. Já jsem dojížděl 3 roky přes 300 km, a vím co to je. Ta přítomnost rodiny je důležitá. Aspoň pomůže člověku utvářet názory a nestane se z něj člověk, který tvrdí to, co ty a pak se nediv, že si mnoho lidí řekne, že takový člověk, jako ty, také nemá žádnou cenu.

marci1

Mají cenu. Vždycky to měly rodiny s dětmi trošku „horší“, než ty bezdětné, nebo svobodní. Než se partneři rozhodnou mít dítě (děti), tak už dopředu musí počítat s tím, že to budou mít finančně i psychicky náročnější. Ale přece se kvůli tomu nepřestanou rodit děti? Úsměv a smích dítěte vše vynahradí. 🙂

sesednizkola

Jdi se vyspat a zitra s cistou hlavou sem napis neco normalniho.

Amazon neni v Praze, ale v Dobrovizi. 110 Kc na hodin ti prijde slusny plat? Vzdyt to je nejakych 13 – 14 na ucet. Nikde, kde se penize berou od hodiny, slusne penize nevydelas, to uz by musel bejt flek. Vetsinou se da treba nevim 100 na hodinu a 50 Kc pohybliva slozka, takze i kdyz se pretrhnes, vic nez 150 Kc nedostanes. Penize vydelas, jenom kdyz delas sam na sebe, cokoliv. Cim vic se pretrhnes, tim vic budes mit penez. Pokud se teds pretrhnes spravne a nebudes mit smulu, ze jo. A nemyslim tim podomni prodavani plynu nebo plysaku u metra. Cil zamestnavatele je vzdy mit co nejmensi naklady, tohle vedet mi staci k tomu, abych nikdy nikam delat nesel. Kez by to takhle meli vsichni. To by ty fabriky za 60 Kc na hodinu skoncily konecne a lidi by prestali otrocit. Radsi nezrat nez byt na nekom zavisly. Jenze, mne se to keca, zivot je jinej, ja vim. Bohuzel to nejde. Kazdej ma proste jiny zivot.

Kura

Podle toho co píšeš, bych nevěřil, že jsme v té krásné, úžasné demokracii, kvůli které jste tak cinkali klíčema. Naštěstí píšeš kraviny přitažené nejen za vlasy, ale i za chlupy v podbřišku, takže se jen usmívám. To, co popisuješ, je přesně, jak to vidí správný Čech (nebo moravák). Mám málo, protože pár poslanců bere 10× víc než já. Ale když chceš v práci přidat na výplatě a šéf se tě zeptá, jestli budeš za to přidání peněz dělat víc, tak jen čučíš do země.
😁
25 hrubýho a říkáš tomu almužna, jděte už do háje, pokud máte v práci málo, jděte jinam, je prokázáno, že Češi (potažmo Moraváci) jsou raději v práci blízko domovu za méně peněz, než jezdit dál za prací a brát více peněz. Jsme prostě a jednoduše líní. Vezměte si, že v Praze v Amazonu nabízí za minimálně kvalifikované místo 110 kč/hod, středně kvalifikované místo 150 kč/hod. Proč tam nejste? 15 výmluv, proč to nejde budete mít hned (cca během 15ti vteřin), ale abyste přemýšleli obráceně, to nééééé. Proč? Protože byste přišli na to, že tak velký problém to není, ale je to na úkor pohodlí. Vašeho pohodlí.
Fňágat o tom, že chcete víc peněz za málo muziky, umí každý, i já, a dobře.

iceT

Kdo nemá finančně na to, aby založil rodinu,ať rodinu nezakládá. Je to jednoduché jak facka.

AmazedWolf

To bych spíše viděl na problém dnešního režimu, že si žáci více dovolují a moc dobře vědí že jim nic nehrozí. Ti peníze také, a pak se politici diví, že nás je málo, když všichni utíkají za prací do zahraničí.

jstastny

To je relativní – jinými slovy, jak pro koho

A o všech věcech, na které ve svých otázkách nadáváš – souhlasím, že by se tyto věci měly změnit, ale ony se už naštěstí pomalu ale jistě mění. A k vyřešení takovýchto problémů je potřeba nebýt tak radikální, jinak člověk napáchá více škody než užitku.

A možná by sis měl zajít k psychologovi, zdá se mi, že máš značně zkreslený pohled na svět.

VeRe1983

Ne. Osobně bych neměl potřebu si dítě pořizovat, kdybych byl 100% fyzicky zdravý, měl rozjetou kariéru, mohl sportovat a měl před sebou krásný život plný neomezených možností. Žiju jenom jednou a rád bych svůj život prožil právě podle svých představ se zcela minimálními kompromisy. Jsem individualista, ba sobec. Co už. Neměl bych problém pomoci finančně potřebných, ale nikdo po mě zase nemůže chtít, abych obětoval 18 let svobody a nespočet peněz, které bych mohl vynaložit smysluplněji. Třeba je investovat, aby mi vydělávaly.

Kryšpín

Jaymes, je to úhel pohledu, tam trochu na jihu je průměrně v rodině 5 a více dětí, možná i Romové jsou trochu v tomto početnější, neřeší kapitál, kapitalismus ani další vymoženosti. Jeden náš velmi dobrý a moudrý politik pravil, populaci vyřeší běženci, čas ukáže jak Evropani vše zvládnou, kde je průměr na rodinu 1,3 dětí.