Džanička

Přijde vám normální aby matka dvou dětí 5 a 6 let na ně řvala sprostě..

Mě samozřejmě ne. Znám jednu takovou matku která jen co ráno otevře oči až do uložení dětí ke spánku na ně pořád řve, řve a řve.. Ale to není jen tak něco.. Ona na staršího syna řve sprostě.. On je to parchant, debil, hajzl zasranej, pořád jim říká drž hubu, tlamu nebo ti jí rozmlátím a další slova sem nemůžu ani napsat. Dcera je podle ní pitomá kráva atd atd.. Ty děti si nemůžou ani hrát. Když jim něco upadne a udělá to rachot a nebo cokoliv provedou tak by vylítla z kůže.. Někdy je až agresivní, ale děti nebije.. Ty děti za ní 20× denně chodí a říkají jí jak jí mají moc rádi.. Co to s takovými dětmi může udělat.. V tom je přeci psychika těch malých dětí.. Ten syn je už teď na svojí mladší sestřičku zlý a agresivní.. Co takové matce říct aby se zklidnila.. Před porodem byla normální, ale už během prvního těhotenství se začala povahově hrozně měnit. Může to být po těch letech nějaká neléčená poporodní psychóza nebo tak něco..?? S dětmi žije sama.. Když je v „pohodě“ je na děti hodná, milá, mazlí se s nimi a je znát že je opravdu miluje a taky jim to říká.. Jak je možné že se takhle mění.. Já to nechápu :(

Nejlepší odpověď
anonym

Sice to nepatří do odpovědi, ale děti také přebírají od dospělých jejich mluvu.Občas chodíme s manželkou k vdané dceři a oni grilují na zahradě s jejich kamarády a dětmi.Vlasy mě vstávají hrůzou na hlavě jak se mezi sebou dospělí baví a děti jejich mluvu přebírají a hovoří tak mezi sebou.A z dospělých jim nikdo nic neřekne.
Občas také hlídáme vnuky a oni tak hovoří mezi sebou.Vytknul jsem jim to, že takhle se nehovoří a oni odpovídají, že takto hovoří všichni strejdové a tety na zahradě.

Další odpovědi
da ny

Normální to jistě není, bohužel to vídám a slýchám na ulicích, v MHD, v obchodech apod. čím dál častěji.
S dětmi to možná udělá i to, že budou díky podobnému rodinnému modelu v dospělosti úplně stejné. Je možné, že s onou matkou jednali rodiče podobně (hůř). Jaké má vzdělání, zaměstnání, zázemí?
Lidé jsou dnes agresivnější, žijí ve stresu a často v nejistotě a složité ekonomické situaci.
Není to omluva, ale pokud je na děti sama, není to zrovna med. Když jí nikdo např. nepomůže a nemá chvilku „klidu“ pro sebe bez dětí (chybí hlídací babička, teta, otec), může být dlouhodobě „přetažená“, třeba je ve složité finanční situaci.
Pravda, také může být i psychicky nemocná :(

anonym

Tak tam máš jít, zazvonit a říct jí, aby se chovala jak má, nebo že to nahlásíš a basta. Když to nepomůže, jdi na sociálku a řekni tam, jak se k dětem chová. Nedělej slepou a hluchou.

Questman

To je přesně ono. Děti má dneska každý blázen a takhle to dopadá.
Planeta je přemnožená lidmi a tak by se měl zavést nový zákon. Zákon o povolení početí. Před tím, než by si kdo mohl pořídit dítě, by musel složit speciální psychotesty a pokud by neprošel, nedostal by povolení mít dítě – měl by možnost testy opakovat kolikrát by chtěl ale vždycky max 2× za rok. Pokud by si ho přesto pořídil, dítě by mu zůstalo ale pro stát by přestal existovat. Ne ve smyslu trestním nebo občanském ale ve smyslu různých výhod na daních, nemocenské, zdravotní, mateřské atd. A nehledejte v tom žádnou krutost, testy by byly speciálně navržené aby jimi prošel jen ten, kdo bude schopný se o dítě dobře starat a jeho vztah vydrží alespoň do 18tých narozenin dítěte (do té doby by nebyl povolitelný rozvod a pokud by jeden z rodičů přestal dítě živit, byla by na něj uvalena exekuce či vysoké poplatky, nahrazující jeho část platu do rodinného rozpočtu.
Myslím, že by se tím všem jen ulehčilo.

Nuk nuk

Normální mi to nepřipadá, ale asi jsem ze „staré školy“. Poslední dobou se s tím setkávám nějak příliš často. A to ještě když na ty děti sprostě řve, člověk řekne, že je to asi takový typ osobnosti, že holt má k chudákům dětem trochu podivný vztah. Já se ale stále častěji setkávám s rodiči, kteří na děti mluví sprostě i naprosto běžným tónem.
Ne, poporodní ani laktační psychóza to rozhodně není, spíš povaha, sociální úroveň člověka, plus třeba nějaké osobní mindráky apod.

Luciet

K dětem by se mělo chovat slušně, vše jim důkladně vysvětlit a nevylívat si na ně svou zlost, kterou jim navíc způsobil někdo jiný. Naprosto nepochopopitelné a přímo hnusné je (setkala jsem se s tím naživo), když svoje matka na děti křičí, aby dostali rakovinu a tluče je při tom do zad – za maličkosti. Ať si najde přítele, nebo alespoň občasné hlídání, jestliže výchovu dětí sama nezvládá. Každopádně by se nad sebou měla minimálně zamyslet. Pokud je psychicky nemocná, bylo by vhodné zahájit léčbu, vyvarovat se stresu.

petra15

lahny, proc by to nemelo patrit do Odpovedi, je to pekne popsano, a i tvoje odp. k tomu ( a ostatni taky) je poucna. A jedna se o opravdu spolecensky problem, ktery by se mel resit. Navrh od Questmana je super… Tech deti je mi moc lito…

anonym

Pokud ji znáte, tak musite osvitit jeji hrubou mysl. Postupně k ní promlouvejte, a změnte jí tak, aby už na ně nekricela. Ta matka je pod hroznym tlakem ,a NIKDO není tak dokonalej , aby tíhu zivota unesl.

kablik

smažte jí to někdo, at si s takovým problémem jde na sociálku, tady se řeší důležitější věci, drahota, ceny léků, sex, kultůra a podobně…

anonym

Dyk jo, co nás má co zajímat, jestli někdo řve na děti, nejsou naše, radši kdyby se zeptala, co si má vzít na sebe, až půjde s košem, nebo jestli ryby čuraj, no ne? 😁

petra15

:):)

anonym

😁 Viď Peťulo?