zjentek

Vitamíny a podobné zakoupené doplňky stravy se do organizmu lépe vstřebají, pokud jsou užívány v průběhu stravování?

Zvýší se takto JEJICH ÚČINEK?

Kdy je lepší vitaminové doplňky stravy jíst? Před jídlem? Během jídla? Po jídle?

Má způsob konzumace umělých vitamínů vliv na jejich pozdější účinek v organismu?

V který moment se polyká denní dávka vitamínů, pokud příbalové letáky okolnosti nijak neurčují?

Zná někdo odpovědi? Děkuji.

Odpovědi
elkon

Jestliže na tom záleží, je tam užívání popsáno, pokud není, je to jedno. Nejlepší jsou přírodní vitamíny, nebo výtažky z přírodních zdrojů. Umělé vitamíny spíš uškodí.Vždy je dobré pročíst vše a zjistit z čeho je přípravek vyroben. Dobré je, že jsou na trhu výrobci, kteří si zakládají na tom, že používají pouze přírodní zdroje.

jendajde

Jak řekl kolega imunolog – je to jako s počítačem, čím víc do něho nahraješ antivirových programů tím ten počítač víc zasekáš a nakonec tě před virovou nákazou stejně neochrání.

da ny

Některé před jídlem, jiné po jídle, některé u snídaně, jiné kdykoliv.
Některé se zapíjejí, jiné ne (i když je uvedeno na zakoupené krabičce).
Např. Zn se nezapíjí! V tbl. formě je vhodné ho pozřít s posledními
sousty jídla. Dýňový olej (Zn) raději ráno lžičku. Na salát nebo pečivo
i během dne.
Vitamíny skupiny B sepodávají po jídle. Pokud chcete zvýšit chuť
K jídlu a přibrat, konzumuje se před jídlem.
Některé vitamíny a prvky se nemají přijímat společně, ale s časovým
Odstupem (např. AxE, ZnxMg, ZnxSe).
Pro správné přisvojení prvků a vitamínů je potřeba dalších kamarádů
Z těchto skupin (pokud jsou deficitní, přisvojování je obtížné).
Ca + Mg, jeden bez druhého (a dalších pomocníků) se nepřisvojí.
Ca se neuloží v kostní trámčině, ale může se usadit ve formě ledvinových
kamenů, patních výrůstků, v cévách atp. Samotný Mg tělem jen proběhne….

Není to zase tak složité. Stačí jen držet se několika osvědčených zásad.
Včas, než přijde nemoc doplňovat, co tělo potřebuje, nepřipustit deficit.
Neničit si z neznalosti či ignorace cévy. Což dobrovolně dělají pravidelní
Konzumenti margarinů a slune-ni-ového oleje. (mělo by se učit od ZŠ).

Jeden z pomocníků:

https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/co-nam-chybi-kovy-jine-prvky-a-vitaminy-v-lidskem-tele-jiri-janca-2018-pevna/#utm_sou­rce=search.sez­nam.cz&utm_me­dium=hint&utm_con­tent=products-opesBB&utm_ab=1766%2F­2&utm_term=co-nam-chybi-kovy-jine-prvky-a-vitaminy-v-lidskem-tele-jiri-janca-2018-pevna
https://online-antikvariat.cz/ca­talog/product/vi­ew/id/1594861?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=pro­duktova+antik+pro­dej&utm_conten­t=Co+nam+chybi+(Jan­ca,+Jiri)&utm_ter­m=co+nam+chybi+jan­ca

Čím více multivitamínový přípravek, tím větším obloukem se mu vyhnout.

zjentek

Vstřebávají se vitamíny a podobné zakoupené doplňky stravy do organizmu lépe, pokud jsou užívány přímo v průběhu stravování?

da ny

Ne, před jídlem nebo po něm.