Avatar uživatele
PanTauTau

Má zavedení roušek od září do března smysl?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 1353 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Má. Mělo to smysl na jaře, bude to mít smysl i teď.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Ano. Kdyby to nemělo smysl, tak se to nebude zavádět. Hospodské kecy chytrolínů na to nemají vliv. Stačí poslouchat odborníky. Je to hlavně prevence.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Má smysl být spíše opatrný a reagovat na vývoj situace. Plošnými rouškami si nejsem jistý, ale jako opatření to respektuji. Dale důležitější je ale mít připravené testy a vůbec vše pro případ zhoršení siituace. Proto mi jako významnější zpráva tohoto týdne přijde toto:
https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/test-koronavirus-univerzita-karlova_200817095­5_zit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Prevence před možným zvýšeným počtem výskytu nakažených, hrozící tak i staršm ročníkům může být prospěšná.
V Německu nikdo nereptá, neřeší.
Prostě ve všech obchodech nosí stále roušky, na nádražích, ve vlaku, MHD,
na úřadech..
Hlídají Vás lidé, ostraha v marketech… Při prodeji u okénka se dodržují automaticky odstupy. Befel je befel, o smyslu nikdo nediskutuje…

Asiaté je nosí z ohleduplnosti k ostatním, při rýmě, kašli, nachlazení, viroze,
automaticky řadu let.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Určitě ano, copak bychom chtěli být zase zavření doma? Hlavně že si to krásně užijeme a „šlehneme“ si kyslík „nahoře bez“ v přírodě. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Kravina non plus ultra, zcela bezdůvodná šaškárna, nic víc, nic míň. To víš, někdo může rozhodovat, tak buzeruje.

Ha ha, jen potvrdili moje tvrzení, viz odkaz, jsou to šašci. 🙂

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/pribylo-pres-300-novych-pripadu-koronaviru-ve-stredu-zemreli-dva-lide-116775#seq_no­=1&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=9AvhhXMLfQ3-202008201519&­dop_source_zo­ne_name=zpravy­.sznhp.box&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Od začátku jsem byl stoupencem zavádění roušek a dalších opatření – včetně těch, na které mnoho lidí doplatilo. Bohužel jsem nesmírně zklamán z nekonzistentního a nesystematického hurápostupu (ode zdi ke zdi) vlády, který ve výsledku vedl JEN KE ŠKODÁM a žádná reálná pozitiva nepřinesl.

Jsem dalek toho, abych rouškám apod. „opatřením“ přikládal nějakou významnější roli ohledně omezení šíření nemoci, ale nemohu na druhou stranu popřít jejich určitou hodnotu, zejména v psychologické oblasti.

Vláda vybrala NEJHORŠÍ možný scénář boje proti Covidu 19, možná z totální nekompetentnosti a neschopnosti (v lepším případě), možná účelově (si myslím já). Každopádně roušky smysl MAJÍ, ale nic převratného od nich nečekej. :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Všetko, čo i len zníži potencionálne nebezpečenstvo nákazy má význam.
Aj keď sa nám nechce nosiť rúšky, treba ich nosiť a nie frajersky s nezakrytým nosom. V prípade nezakrytého nosa s rúškou len pred ústami neznižujete prípadnú možnosť, ak ste bacilonosič, nakaziť iného.

Pocit, že sa vám cez rúšku ťažko dýcha pre zdravého človeka je obyčajnou výhovorkou. Koľkí v zime nosíte zakryté ústa a nevyhovaráte sa na ťažké dýchanie.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

A moje za všechny: kokoti! (;

před 1324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

da ny: v DE to není úplně o befelu, lidé tam dodržují i „doporučení“. Také jsem byl nedávno v Bavorsku … Většina jejich opatření mi dávala smysl, na rozdíl od nás, kde všichni jen řeší roušky, navíc často v obou extrémech: buď zásadně ano nebo zásadně ne …

před 1352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Alesh: kravina? To ti nestačí, jak se opět zvedá počet nakažených po zrušení roušek? Chceš, aby to tady dopadlo jako v Brazíli, USA nebo v Rusku?

před 1353 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1353 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Preventíva je lepšia než si odpočinúť v nemocnici

před 1352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

No, to je teda myšlenka dne! Neměly by se třeba preventivně obalit všechny sloupy elektrického vedení balíky slámy, přeci jen, mohl by do nich někdo narazit! 🙂
Tak si vezmi preventivně respirátor a mě nech dýchat, děkuji.

před 1352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Skúste najprv rozmýšľať, až potom písať.

před 1352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Ty zkus nepsat vůbec.

před 1352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Nejde o strach.

před 1352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Jo, jistě.

před 1352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Vidím, že jste neporozuměl > roušky nechrání nositele, nýbrž okolí.
Takže nejde o strach, nýbrž o odpovědnost vůči okolí a společnosti.

před 1324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Tvoje inteligence hovoří za tebe.

před 1352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

A tvoje zas za tebe.

před 1352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

A moje za mně 😉

před 1352 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

A moje za všechny: kokoti! (;

před 1324 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek