LeaGr

Má učitel právo zadat žákovi povinnost vést si sešit?

Já si myslím, že určitě ano (na základě školního řádu), spolužačka tvrdí opak. Jak to tedy je?

Nejlepší odpověď
annas

Žák má povinnoszt nosit do vyučování potřebné učební pomůlcky. Tak je to i ve školním řádu. Mezi pmůcky patří i sešit.

Je zajímavé, že i školní inspekce nahlédne do sešitů žáků. Rovněž ředitel při hospitaci sešity kontroluje. Snad platí na všech školách!

Proč je sešit důležitý?

Jde o zápis zkráceného učitelůova výkladu, více pak si žáci doplní z učebnic či jiných zdrojů.

Zápisy do sešitu učí žáky zachycovat mluvený projev, taklže rozvíjí i myšlení.

Umožňuje pochopit poznámky, které jsi žák zachytil i z výkladu učitele.

Psaní poznámek udržuje pozornost a soustředěnost.

Nakonec sešit je i vzitkou žáka.

Další odpovědi
Edison

Snad ani ne na základě školního řádu, ale vedení písemné dokumentace může být součástí učební metody. Ale nejse pedagog, jen názor. My jsme na škole měli různé učitele s ruzným přístupem k výuce. Jeden např. zkoušel podle sešitů žáka. Pokud si žák nic neznamenal, měl automaticky za 5, protože „nic neuměl“ – nemohl cokoli umět. Jinak způsob vedení sešitů nechával na žácích.

Drap

Já myslím, že to právo má.

orestez

Podívejme se na historii řemesla učitelů, třeba okolo 19. století. Učili, protože ovnajz uměli, byli slabí. Měli tak málo peněz, že raději nikam nechodili. Byli to zvířátka ve vesnické kleci. Učitelé bývali špatně placení. Takže se živili i jinak. Jak v té době, to nevím. Ale po asi 1999 – to byla doba, kdy učitelé chodili pracovat jako brigádníci a stavby. Přitom ovhon uměli. Tak jakým právem si oni nyní dovolují rozkazovat něco o sešitech? Mládež nesmí být vychovávána směrem: ty jsi otrok! My tě obrábíme, abys nastoupil do fabriky Míru!
Ne. Já, ze své podstaty, pokud sešit neobsahuje nic důležitého, tedy nic se z něj nedozvím, než to co tam někdo napsal, bych ho nevedl, už kvůli tomu, ze listy nejsou čtverečkované.
Prosím promiňte, v jejich školním řádu může být cokoliv. Ale nejsem prase, a doufám, že ani ty ne, možná někdo je (protože tomu věří), že chápeš svou lidskou podstatu. Ty jednou budeš rozhodovat. Možná o důležitějších rozhodnutí, než jsou hráčské volby. Řády jsou pro nechápající. Jim ty školní řády ukaž a pro sebe je strhni. Jen chytrým pomáhej a žádný sešit se v životě nevede. Možná StB. {Pane učiteli, kdy jste jedl naposledy kůrku?}

Jinak co, jinak jsem měl rád jen některé předměty. A v nich jsem ve vedení sešitu A4 exceloval, až mě na konci školního roku učitel žádal o ten sešit. Technologie, geometrie, to jo. Jinak vše jiné – škoda papíru. Nemám pero. Prý je školství bezplatné. Kdo mi zaplatí vstávání a jízdu do školy? Šup s učitelem do pytlu, i když je to žena.

aliendrone

Uvaž, pokud by to právo neměl, jaké by měl právo např. zadávat domácí úkoly, zkoušet, či vůbec známkovat?

Vedení školního sešitu JE forma výuky (přinejmenším tím, že žák učivo do sešitu opisuje si zárověň OPAKUJE výklad nebo to nejpodstatnější z něj). To bys už mohla upřít učitelii právo něco učit!

Každopádně ROZHODUJÍCÍ je škoní řád, kde by měly být defnovány povinnosti studentů. Bohužel při aktuální zhovadilé formě právní situace v Česku brzy na tom asi budeme jako v Jůesej, kdy k kvýrobku je dodán návod na jednu stránku s 20tistránkovým „dodatkem“, kde se definují věci, jako že přiložené baterie se nesmí strkat do konečníku nebo že jehly opravdu neslouží ke konzumaci a je nutné při jejich pozření okamžitě vyhledat lékaře! :(

orestez

Opravuji chyby. Po roce v 1999 učitelé hovno vydělávali, a tak míchali maltu. Dokonce sem do Čech jezdili až zo Slovenska. A tak by to mělo nadále vypadat. Ne, že budou řídit svět. Oni nejsou nic. Vyjma dvou profesorů.