Avatar uživatele
annas

Má pravdu Miloš Forman, že „Vl. Menšík byl génius. A že patří do svaté trojice vedle Vlasty Buriana a Jana Wericha?“

Zdá se neuvěřitelné, že už 29. 5. 1988 nás Vladimír Menšík opustil. Bavil a bavil, měl to v sobě. Nebyla to hra, ale jeho život.

Stejně přesvědčivě ztvárnil filmové role. Které filmy vám Vladimíra Menšíka připomínají?

Vzpomente si nejen díky televizním archivům na herce Vladimíra Menšíka, ale i na „baviče“ Vladimíra Menšíka?

Bylo a je vám s ním stále hezky, nebo preferujete jiný druh současného humoru?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 12Pro koho je otázka zajímavá? vagra, anonym, johana 56, Drap, fcoop, redy, briketka10, gagaga, anonym, wendyX, Danina65, Kepler před 2890 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Odpoveď byla označena jako užitečná

Byl velmi vyjimečný. Excelentní vypravěč a herec.
Takový „Ikarův pád“.............
Menšíci se často nerodí,dnes neexistuje někdo,kdo by byl tak výrazný, jako on.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Burian byl takový výrazový komik , Werich malinko filosofický a Menšík je geniálně doplńoval svou lidovostí. Svoje místo si vedle nich určitě zaslouží. Těch filmů je celá řada a vždy v nich vynikal, těžko vybírat. No a jeho bavičství je dodnes legendární, dnes mu může konkurovat snad jenom Donutil. Miluju kvalitní humor, dnes už taky tzv. situační, ale ne za každou cenu jako v amerických i našich sitcomech.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Podle mne má pravdu na 100%. Byl zkrátka neopakovatelný, i když většinu svých historek si vymyslel. Těžce lze porovnávat komiky a baviče, zvláště z různých období. Každý máme svůj vkus, ale Menšík ani dnes nedokáže zarmoutit. Snad každý si z něho něco vezme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zcela se Formanem ztotožňuji. Vláďa byl herec, který zahrál jak komedie, tak i dramata. Vzpomínám si na jeho film „Dobří holubi se vracejí“, na filmovou roli ve filmu „Práče“, „Bouřlivé víno“ a mnoho dalších a dalších. Jeho humor bych zařadil hned za Vlastou Buriánem, kterého mám nejraději. Je veliká škoda, že už odešel do nebíčka, ale určitě tam svým humorem obveseluje své kolegyně a kolegy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No nejspíše i tady bude asi všechno relativní. Pokud připustíme předpoklad, že bůh není okolo nás, nýbrž vychází z nás, tak podle tý Formanovy teorie jsem svatý i já.
Ale s Menšíkem byla větší „sranda“, jednoduše byl srandovní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

Při vzpomínce na pana Menšíka mi okamžitě blikne – Kníže Rohan
Krom jinýho 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Výborný vypravěč ( vománkové víno a mnoho dalších). Nicméně netroufnu si posvětit tuto trojici. Takových bylo víc. Co třeba Horníček. Každý má svoje specifikum.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Ano, pan Menšík byl bezesporu vynikající vypravěč a herec. Pamatuji se na debatu v TV před mnoha lety, kdy odpovídal s panem Otou Šimánkem na otázky týkající se natáčení seriálu Pan Tau. Všechny otázky směrované na pana Šimánka zodpovídal pan Menšík a pana Šimánka vůbec nepustil ke slovu. Pan Šimánek se jen stačil nadechnout a pak se jen trpně pousmíval. Tehdy si u mě trochu pošramotil pověst, ale na tom nezáleží. Oni ti umělci někdy tak zumělcovatí, že staví sami sebe nad všechny ostatní, což považuji za neslušné. Jako výrok jisté známé zpěvačky (už v letech), kdy sama o sobě prohlásila, že patří ke zlatému fondu naší republiky, nebo tak nějak (už si nepamatuji její přesnou formulaci).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cenobita

Vladimír Menšík byl fajn, ale jeho negativum bylo, že byl až moc výrazná osobnost, v jeho blízkosti se nikdo nechytal, všechny zastínil, ale on za to ani nemohl, byl od přírody taková chrlící sopka, která chrlila na všechny strany, až se sama zasypala, něco podobného se stalo jinde a jinému – Jára Cimrman.

před 2772 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad mosoj,

děkuji. Na to vománkové víno jsem si zaboha nemohla vzpomnět. Jedině na to fosforeskování.

Horníčka mám moc ráda, ale jeho humor má jiný styl, často hříčky ze slovy.

před 2890 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

Kepler: No,… skoro, téměř, … úplně přesně! Vidím, že už taky něco pamatuješ:-)

před 2890 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

orwell: to mi pasuje na zombie Vondráčkovou, trefil jsem?

před 2890 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek