Rokio

Má polobůh blíže ke smrtelníkovi, nebo k bohu?

Pokud jde o řeckou mytologii nebo o skandinávskou mytologii, je polobůh svými schopnostmi a vlastnostmi více podobný smrtelníku, nebo jeho formát je blíže bohu?

Nejlepší odpověď
annas

Polobůh z řecké mytologie , otcem je starořecký bůh, nebo matka bohyně. Takže je to 50 na 50.

Tito polobohové získali pojmenování hrdinové. Herakles je hrdinou řecké mytologie . – bájný silák, který jako jediný získal nesmrtelnost a stal se bohem. Třeba Perseus, ten založil Mykény.

Severskou mytologii moc neznám. Ale polobohové exiostují i v buddhismu. Existují izolovaní od lidí, odvrženi bohem, takto se zrodili.
Je to tedy zvláštní kategorie.

Doplnění v souladu s vaší další otázkou.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktere-znate-recke-polobohy-krome-herkula-achilla-a-persea

Polobozi na Olympu – Dionýsos • Héraklés . Takže tito dva měli blíž k bohům na rozdíl od těch ostatních.

Hérakles – víz výš
Dionýsos – jak se stal bohem – vioz odkaz – https://pohan­skykruh.wordpres­s.com/2012/02­/05/dionysos-vesely-buh/

Další odpovědi
Edison

„Stále větší polovina z vás nechápe, že POLOVINY jsou obě STEJNÉ!!!“

aliendrone

Řekl bych že k člověku. Např. takový Herkules. Logicky by ovšem takový polobůh to měl mít 50 na 50. ;) :D :D

Kepler

Héraklés, Perseus, Théseus, Kallistó, Kirké, Antaios, Glaukos, Iásón, Achilles… moc řeckou mytologii neznám, ale byli to potomci nesmrtelných bohů a smrtelných lidí a od lidí si podrželi svou smrtelnost. Jediný Héraklés dostal nesmrtelnost a stal se bohem. (wiki).

hapiky

Bůh stvořil člověka k obrazu svému, proto jsme všichni potomci Boha, což nám asi Mimoni závidí a proto nás neustále unášejí!

Kelt

Díky svým schopnostem se snaží pomáhat lidem, ale lidé ho právě proto neberou jako sobě rovného. Prostě nezapadají do stáda do davu.

led

„Svojou smrteľnosťou sme mali bližšie k človeku, ale niektoré naše schopnosti často siahali až k našim božským rodičom. Niekto bol bližšie k ľuďom, niekto zas k bohom. ale v "štatistickom priemere“ všetci polobohovia boli v polovici cesty medzi človekom a bohom." …takto by som na vašu otázku odpovedala, keby som bola polobohom.

led

dúfam, že moju odpoveď tá binárna príšera z vesmíru čítať nebude. Nepozná totiž pojem, že niečo môže byť „aj tak – aj tak“. Pri „nule a jedničke“ to nejestvuje.