Kelt

Má někdo nějaký dopravní prostředek na elektřinu a může poreferovat?

Na kole jsem neseděl skoro 30 let a když jsem musel pak v práci jezdit na kolo, bylo to hrozné. Uvažoval jsem elektrické kolo, ale spíše elektrickou koloběžku – na té jsem i jel a byl jsem z té pětiminutové jízdy nadšen. Na speedweyi jsem nestál. Má někdo zkušenosti s elektrickou koloběžkou? Po 12 hodinách mne dost bolí nohy, takže bych to uvítal pro cestu do práce a zpět. Je to cca 20 minut chůze. Má někdo zkušenosti a doporučí nebo případně tento názor zavrhne? Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Nabídka elektrokol a podobných pičučinek je opravdu široká, jenže je to dost drahá záležitost investičně i provozně. Za pět až osm let by ti klekl akumulátor a ten stojí 10 až 50 litrů. Takže osobně jezdím radši na benzínovém motokole se spotřebou 0,50 Kč/km. Asi nejlepší řešení by bylo jezdit na kvalitním normálním kole. Aspoň něco uděláš pro své zdraví a chátrajíci tělo 🙂

Další odpovědi
Edison

Zkoušel jsi tramvaj, trolejbus, elektrobus…? To je teprve zážitek. Na dvacet minut chůze chceš elektriku? Není to zhůvěřilost?

aliendrone

Mám hoverboard a jsem s ním nadmíru spokojen. Alespoń 1× do týdne ho provětrám (blízký doplňkový malý nákup v důsledku sklerózy ;)) – máš vidět lidi jak čumí! Dědek na hoveru, to se jen tak nevidí. Zprvu jsem to měl jen za bejkárnu „pro radost“, ale postupem času mi došla i praktická funkčnost. Ono to celkem jede, na plný knedlík něco mezi rychlým klusem a sprintem. Jenže ani to není to podstatné, jako zásadní se mi jeví „společenskost“ – ani netušíš KOLIK nových známých (a také nepřátel :D) jsem díky hoverboardu získal, jen někde zastavíš, tak se každý hned ptá – co to, jak to… ;) Dokonce jsem zjistil, že už nejsem sám, kdo na něm jezdí (myslím v mé věkové kategorii, mlaďasi se nepočítají), už jsem zahlédl dědka, který na něm drandil také. Ale jednak ten můj je mnohem větší diskotéka (asi má nějakou pletschku), u mého zejména za tmy máš pocit, že jedou přinejmenším dvoje benga, záchranka a hasičký oddíl, druhak frajer ještě nebyl moc jistý na kostkách (i když se na něm naučíš anvcaj [je to myslím plné stabilizační elektroniky], tak to platí na dobrém terénu, jako je asfalt, chodníkové kostky jsou vyšší liga) Mohu jen doporučit, ale pouze po městě, jakákoliv nezpevněná cesta je peklo, zvláště za mokra!! (když je hnusně, tak ho ani nevytahuji) Vypadá to na první pohled DRAMATICKY, ale ve skutečnosti už zhruba po 15 minutách celkem obstojně jezdíš, neboj nic! (na dobrém asfaltu, jasan že vyšší skill vyžaduje trénink) :) Jedinou výhradu kterou mám je výdrž baterie (dojezd), zvláště pokud jedeš třeba do kopečka. NENÍ to na cestu do práce (pokud neděláš zrovna někde za „druhým, třetím“ rohem. Ale na fofrcestu do večerky či na poštu apod. to nemá konkurenci. :)

marci1

Sice není moje, ale jezdím elektrickou tramvají. Pokecám s lidma, pokochám se okolní krajinou a nebolí mě nohy. 🙂

Kepler

alien: to teda čumím, ty jsi fakt exot, nejen na Žižkově. Vlastně ti závidím. U nás ve Valmezu bys zabodoval taky. 1/10 obyvatel by měla trvalou oční vadu z neustále se protáčejích se panenek.

aliendrone

Kepler>>> Tak jasan, že motokolo je co se týká parametrů jako je dojezd, ekonomika provozu, pořizovací náklady, spolehlivost atd. je na tom bezkonkurenčně nejlépe. Ale na druhou stranu ho nezaparkuješ pod botník. ;) :)

Však počkej až na to skočí ekošmejdi a vypíší ti emisní normu – uvidí se. ;)

Kepler

To se mě už netýká, to kolo mě přežije. Katalyzátor na svůj Harley Babetson naroubovat opravdu nehodlám