Nassin

Má něco společného planeta Mars s Ruskem (SSSR)?

Já jen, že se jí říká Rudá planeta.

Nejlepší odpověď
Kepler

„Jano, Rusi sú na Marsu!“
„Jaj, a všetci?“

Ideální místo pro bolševiky!

Další odpovědi
annas

„Já jen, že se ji říká Rudá planeta“
.
Ve vztahu ke Rudé planetě – jako název nic. Ale jinak Rusové a sondy na Marsu.

je známé, proč se planetě Mars říká Rudá planeta. Je to podle tmavě červené barvy, která je vidět dalekohledem.

"Barva Marsu v jistém smyslu stále záhadou. Ale ať „zrezivění“ povrchu způsobilo cokoliv, barva oxidu železitého se nám jeví červeně, protože pohlcuje modré a zelené vlnové délky světelného spektra a zároveň odráží červené vlnové délky. A tato barva je viditelná na miliony kilometrů daleko před 4,5 miliardami let " atd.

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:gNXPzqZltLYJ:­https://www.3pol­.cz/cz/rubriky/as­tronomie/1870-ta-cervena-je-mars+&cd=4&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

SSSR nemá nic společného s planetou, barva na Marsu má jiný původ než barva na vlajce a znaku KS.

Červená barva na vlajce = krev prolitá vlastenci za svobodu vlasti . Stejně platí i u znaku komunistů, krev, revoluce.

Význam barev je někde v archivu.

Mr. Marek

Každý myslící člověk ví, že nemá s tím nic absolutně společného. Snad jen to, že tam by možná (na rozdíl od Země) komunismus fungoval, páč už tam není co nechat zchudnout a zchátrat…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

Zase to nějaký inteligent nominací zamkl. Rusové se dotkli Marsu první, proto se jí sice Rudá planeta neříká, nicméně zase byli před USA.

Nassin

Keplere, jen aby tam amíci nejebli nápis Coca Cola.

Kepler

Nebo Němci PENNY…