Avatar uživatele
mosoj

Má mimozemská civilizace boha?

Pokud ano, je identický s tím naším?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2466 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Quimby

Vzhledem k tomu, že ani nevím, zda nějaká existuje, tak se nedá moc odpovědět.
Ale až nějako najdem, tak se určitě někdo zeptá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
yuko

Az je navstivim, tak se jich zeptam.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Otázka předpokládá existenci mimozemské civilizace, která je schopna vytvořit pojem boha. Tady na otázkách mnozí nechápou položenou otázku, protože odpoví úplně jinak. A to jsme všichni lidé , kteří myslí stejně. Ale můžeme toto přenést na něco, co nedovedeme definovat, protože neznáme stavební prvky, prostředí, stáří a td? Možná ano, možná ne – to je odpověď na to, co jsem napsal i na položenou otázku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Každý mysliaci tvor, zámerne nepíšem človek, v začiatkoch svojho duševného vývoja, svojho „filozofického“ pohľadu na prírodné javy, z neznalosti si vytvára čosi "nadprirodzené, vytvárajúce tieto javy.
(au, strašne dlhá veta) identický s našim, v zmysle prekladu, ano, každé náboženstvo, bez ohľadu na množstvo božích podôb, má jedného šéfa, ktorý všetko zastrešuje. Ostatní majú svoje rezorty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Na Prima ZOOM říkali že má, ale neni shodný s tím naším, i když netuším kterého boha z těch pozemských myslíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Někteří spisovatelé sci-fi se domnívají, že má. V některých případech dokonce mohou být jejich bohy pozemští lidé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Drape, je zcela zřejmé, že jsi z celého pořadu nepochopil vůbec nic.
Nicméně jsem rád že moje počínání bylo k něčemu dobré.
Budu se dívat dál a doporučuji aby jsi se díval dál též.

před 2466 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek