mosoj

Má mimozemská civilizace boha?

Pokud ano, je identický s tím naším?

Nejlepší odpověď
Quimby

Vzhledem k tomu, že ani nevím, zda nějaká existuje, tak se nedá moc odpovědět.
Ale až nějako najdem, tak se určitě někdo zeptá.

Další odpovědi
yuko

Az je navstivim, tak se jich zeptam.

Kelt

Otázka předpokládá existenci mimozemské civilizace, která je schopna vytvořit pojem boha. Tady na otázkách mnozí nechápou položenou otázku, protože odpoví úplně jinak. A to jsme všichni lidé , kteří myslí stejně. Ale můžeme toto přenést na něco, co nedovedeme definovat, protože neznáme stavební prvky, prostředí, stáří a td? Možná ano, možná ne – to je odpověď na to, co jsem napsal i na položenou otázku.

led

Každý mysliaci tvor, zámerne nepíšem človek, v začiatkoch svojho duševného vývoja, svojho „filozofického“ pohľadu na prírodné javy, z neznalosti si vytvára čosi "nadprirodzené, vytvárajúce tieto javy.
(au, strašne dlhá veta) identický s našim, v zmysle prekladu, ano, každé náboženstvo, bez ohľadu na množstvo božích podôb, má jedného šéfa, ktorý všetko zastrešuje. Ostatní majú svoje rezorty.

Drap

Na Prima ZOOM říkali že má, ale neni shodný s tím naším, i když netuším kterého boha z těch pozemských myslíš.

dubraro

Někteří spisovatelé sci-fi se domnívají, že má. V některých případech dokonce mohou být jejich bohy pozemští lidé.

mosoj

Drape, je zcela zřejmé, že jsi z celého pořadu nepochopil vůbec nic.
Nicméně jsem rád že moje počínání bylo k něčemu dobré.
Budu se dívat dál a doporučuji aby jsi se díval dál též.