annas

„Má-li vítr opačný směr než proud, jít s větrem proti proudu? Či s proudem proti větru?“ Nebo je správnější jít od toho?

Autor citátu Wieslav Leon Brudzinski

https://obalky­.kosmas.cz/Ar­ticleFiles/189004/au­to_preview.pdf/FI­LE/citaty-a-paradoxy-auto_preview.pdf

Jak byste to třeba v přeneseném významu v určité situaci vyřešili vy? Podobně jako autoři, nebo jinak?

1. „Pesimista si stěžuje na nepříznivý vítr; optimista čeká, až se změní na příznivý; realista přizpůsobí plachty.“ – Charles Farrar Browne

http://azcita­ty.cz/charles-farrar-browne/31147/

2. „Tomu, kdo neví kam plout, není žádný vítr příznivý“ – Michel de Montaigne

http://azcita­ty.cz/michel-de-montaigne/5246/#ix­zz5SVSYQRNd

3. „Důležitou věcí je v životě vědět, kdy využít příležitosti, ale neméně důležité je vědět, kdy ji nevyužít.“ – Benjamin Disraeli

https://obalky­.kosmas.cz/Ar­ticleFiles/189004/au­to_preview.pdf/FI­LE/citaty-a-paradoxy-auto_preview.pdf

Obrázek

https://pixaba­y.com/cs/kajak-j%C3%ADzda-na-kajaku-%C4%8Dinnost-984569/

Nejlepší odpověď
led

Neriešim ako autor citátu Wieslav Leon Brudzinski
Cesta, ktorou sa uberám, sa neriadi vetrom a rôznymi prúdmi, má svoj cieľ, ktorý chcem dosiahnúť. Jachtári by vám povedali, plávať sa dá aj proti prúdu, aj proti vetru správnym nastavením plachiet. Dôležité je na nepriazeň okolností byť pripraveným.

Další odpovědi
Drap

Nei to jednoznačné. Vše se musí vždy přizpůsobit konkrétní situaci. Důležité je čeho se to týká.. Třeba v morálce je v podstatě důležité jít s proudem, i kdyby to mělo být proti větru. V politice by to bylo i možné naopak a nebylo by to nic špatného.
1 Myslím, že už přizpůsobuji plachty. Zřejmě jr to i věkem i jistou životní zkušeností.
2 V tomto případě je to vždy špatné, ať se to týká čehokoli. Je třeba mít nějaké jasné cíle nebo sny, co chci a kam chci jít. Nelze přešlapovat na místě. To se většinou vymstí.
3 Ano je to přesně tak. Problém je právě v tom, že rozhodnout se jakkoli je většinou hodně složité. Zřejmě i zde je nutná určitá znalost a zkušenost. Někdy může i hodně pomoci, dívat se kolem sebe a v klidu vše rozvážit.

johana 56

„Dokázali bychom daleko více, kdybychom se méně snažili vytvářet vhodné situace a snažili se spíš vhodně využít těch, které se vytvořily samy.“

F. Rochefoucaulld (Krutá kniha aforismů)

Ušel ventil

Vy máte ale starosti ,
V přenesém významu záleží asi na konkrétní situaci ,

a v nepřeneseném významu jdu vždycky tam kam potřebuji , a je mi úplně jedno kam fučí a teče voda .

EKSOT123

pěkně zamotany, spíš výplod lidský, chtělo by to příklad. Jinak někdy je třeba proti proudu, jindy by to nebylo rozumné, člověk by se do izolace dostal zbytečně, sice s dobrým úmyslem, ale nemoudře. Naopak, je-li v tom nějaká boží moudrost, tak s předstihem po proudu. Taky se mluví o zlaté střední cestě, ta se obvykle pozná podle toho, že je nejtěžší se jí držet. Ale takhle teoreticky je to asi debata o ničem.

autacek

A k čemu je odpověď na takovou otázku dobrá?

annas

Ad Ušel venit a EKSOT123

Protože dávám body jako poděkování za odpověď, bod vám dám, i když jste odpověděli jen částeně.

Co reakce n citáty?

EKSOT123

OK, taky dávám body za snahu, i když mě odpoví úplně blbě, jako na tu písničku, nebo žádná reakce, jako na tu pupalku. Ale tentokrát si myslím, že jsem sice neodpověděl přesně na otázku, trošku na něco jiného, ale důvod jsem tam napsal. Jasně mohl jsem si dát víc práce s přemýšlením a hledáním.

annas

Třeba za tu poslední vaši odpověď jsem vám dala nominaci.

Nenapsala jsem, že jste odpověděl blbě, jen mě zajímal pohled na citáty.

Ale napsal jste víc a přesněji než Ušel ventil.

Děkuji.

annas

Ad autacek.

„A k čemu je odpověď na takovou otázku dobrá?“ – Tak se můžu zeptat často i já vás.

Je to moje věc, co zajímá mě, nemusí zajímat ostatní.