Putin

Má IS s okolními státy nějakou dohodu o neútočení?

Například Jordánsko, které s nimi sdílí asi 20km hranic. Mají mezi sebou nějakou dohodu o neútočení?

Nejlepší odpověď
Drap

IS neni žádný stát. Nemá své oficiální území ani žádnou oficiální hranici. Z těchto důvodů s ním nemůže ani žádný stát uzavřít žádnou diplomatickou dohodu.

Další odpovědi
pizlicka

a vy myslíte, že to někdo z nás ví?? domněnek může byt spousta.

marci1

Jelikož „islámský stát“ je radikální teroristická organizace, která není státem, nebyl mezinárodně nikým uznán, nemá vyřešené vztahy se svými sousedy, ani pevné hranice, nemůže mít se žádným státem uzavřenou žádnou dohodu o neútočení.
Stoupenci IS vyhlásili zabraná území za chalífát, který si nárokuje náboženskou autoritu nad všemi muslimy na světě a usiluje o vládu nad všemi muslimy obývanými územími. ☹
Zdroj : Wiki

ten který je

S Jordánskem je IS ve válce.Vzpomenme si na zajatého jordánského pilota,kterého fanatici zavřeli do kovové klece,polili benzínem a zapálili.

da ny

Teroristická organizace Islámský státpúsobící v Sýrii nemůže mít dohody s okolními státy. Oficiálním představitelem Sýrie je prezident Bašár Al-Asad.

„Expert na geopolitiku Tony Cartalucci detailně popisuje, že IS – organizace inspirovaná, byť údajně již nepropojená s al-Kájdou – je produktem utajené spolupráce NATO se Saúdskou Arábií, táhnoucí se již od roku 2007. Tehdy američtí politici se svými saúdskými „přáteli“ hodlali podnítit regionální náboženský konflikt, aby Střední východ zbavili vlivu Íránu. Ten přitom sahal nejen do Sýrie a Iráku, ale až do Libanonu a k pobřeží Středozemního mo­ře.“

„Bojovníci IS byli a jsou podporováni, cvičeni a vydatně financováni koalicí NATO a států kolem Perského zálivu. Mají základny na území Turecka, které je samozřejmě členem NATO-..“

„Zásobovací trasy IS po celém Turecku“ potvrzuje to, co geopolitičtí analytici hlásí už nejméně od počátku roku 2011 – že to člen NATO Turecko umožnilo…“

„… podpora Islámského státu na sociálních sítích nejvíce vzrostla v Kataru o 35 %, v Pákistánu o 35 %, Belgii o 31 % a v Británii o 21 %.“
zdroj: http://www.czechfre­epress.cz/emil-kalabus/kdo-skutecne-podporuje-islamsky-stat.html

Vojenský analytik Jaroslav Štefec:
http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/roz­hovory/Zemano­vi-se-smejete-ale-na-jeho-slova-dojde-Analytik-Stefec-obsahle-rozebral-co-je-terorismus-Treba-i-to-co-pacha-jedna-supervelmoc-401450