Drap

Má inkluze na našich školách některé společné rysy s inkluzí v Rakousku?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/483378-vyuku-v-rakouskych-skolach-likviduje-islam-stezuje-si-ucitelka-z-vidne.html

Nejlepší odpověď
annas

V Rakousku je muslimů mnohem víc, žijí tam také delší dobu, tedy i zkušeností mají víic. .

Myslím si, že u nás to ještě tak daleko nedošlo. I když začlenění těchto dětí tomu nasvědčuje. Začíná to např. problémy snošením hidžábu, jiní požadují přestávku na modlení atd. Ale problémů bude přibývat.

Oni totiž neodlišují soukromé zásady od společenských , takže se nikdy nedostanou na evropskou úroveň … pokud jich bude víc, obávám se, aby se nezradikalizovali ..
-----.

I když někde ve škole přišla učitelka d o třídy oblečená v tradičním arabském oděvu nikábu, žákům představila různé pokrývky hlavy, které nosí muslimské ženy, následoval názorný popis muslimské modlitby. … ..

Zdroj: https://hradec­.idnes.cz/vyu­ka-islamu-na-skole-v-trutnove-d4e-/hradec-zpravy.aspx?c=A151022­_172029_hradec-zpravy_the

Téma islámu stejně jako křesťanství je zahrnuté do osnov dějepisu. Zřejmě učitelka dodržuje zásadu názornosti Komenského … Ale nepíše se, zda nepozvala řeholní sestru či mnicha , pravoslavného popa či židovského rabína

Třeba v Brně chodí muslimové na školu a propagují islám … takže je vidět, že už nejsem tolik v obraze , protože v našem městě se nic neděje např. jako v Teplicích …

Další odpovědi
ivzez

Možná se to na první pohled nezdá, ale má.
Těžko se dodržují osnovy a klesá úroveň vzdělání.

xxx3

Nevím, nikdy jsem to nesrovnával, ale naprosto bezpečně vím, že zkoušet něco vyvozovat na základě článku z Novinek bývá často dost zavádějící.