_136

Má Česká pošta nějakou budoucnost?

Podle současné situace jde Česká pošta od 10 k 5 a od 5 k 0… snad nebude Česká pošta jednou akciová společnost.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Samozřejmě. Je to podobné jako se všemi státními podniky, které fungují na konkurenčním prostředí: musí si definovat, co chtějí a jaké mají místo na trhu a mít kvalitní management. Třeba České dráhy měly a mají růzá období, ale zrovna v poslední době fungují docela dobře.
P.S. nevidím problém v tom, pokud by byli transformováni na a.s. (transformace může být problém snad jen u Budvaru, kvůli kontinuitě ve vlastnictví ochranných známek)

Další odpovědi
Ametyst

Je to smutné, kam až ji její vedení dostalo. Nemyslím si, že zahraniční doručovací firmy jsou kdovíjaká výhra.

Kazatel

Stát tento moloch mimo štědře dotuje, mimo jiné i svěřením byznysu provozování datových schránek (garantivaného emailu za nehorázné peníze).

Drap

Lukrativní zakázky dělají soukromé firmy. Všechno však nepřevezmou a poštu je třeba chápat jako službu poskytovanou a státem. Bez pošty se bohužel neobejdeme.

_Bůh_

Nemá.

paul1

Já myslím, že má. I když ji bude potřeba dotovat, jako některé jiné prospěšné služby.
Ve Švýcarsku se mi líbilo spojení pošty a autobusovou dopravou, kam i do nejodlehlejších míst chodí autobus, vezoucí lidi i poštu.

Pepa25

Kazatel: poslání zprávy přes datové schránky je zadarmo – na rozdíl od doporučeného dopisu …

Kazatel

Víš vůbec, že za tuto službu platí/platil stát ČP ročně zhruba 500.000.000,00 ?
Stejně tak „zadarmo“ lze posílat jen někomu, té menší skupině uživatelů, jiným je to pochopitelně zpoplatněno, byla doba kdy jeden takový „email“ stál cca 15Kč, dnes je to naštěstí méně.

Pepa25

Jaký email proboha? Musíte srovnávat doporučený dopis za 67 Kč nebo datovou zprávu za 5 Kč. Řekl bych, že výhodnější je datová zpráva 😉

Kazatel

Příspěvek smazán administrátorem.