Slecna 007

Lze zjistit kód banky?

Známý mi poslal číslo účtu bez kódu banky. Bohužel se nyní nemůžeme spojit a tak se ptám, zda lze někde nějak zjistit, u které banky je účet veden, anebo musím čekat do jeho návratu?
Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud víš jak se banka jmenuje, tak ano.

Další odpovědi
dudu

https://www.po­radce.cz/clan­ky/bankovni-ucty/zjistete-aktualni-kody-bank

autacek

omyl

Arne1

Možná by ti některé banky odpověděly na dotaz, zda je u nich účet s příslušným číslem aktivní. Obecně se nedá říct skoro nic (snad jen že existence předčíslí je nejpravděpodobnější u Komerčky). Kontrolní algoritmus na správnost čísla účtu je trošku komplikovanější než na rodné číslo, ale podstatné je že je pro všechny banky stejný a není v něm zahrnuto číslo banky.

anonym

Ano existuje. Nepřímo skrze algoritmus kterým se ověřuje platnost čísel bankovních účtů … viz tato stránka https://overeni-cisla-uctu.peckapc.cz/ , postupně zadej číslo s různými kódy bank a je pravděpodobné že jen jedno bude podle tohoto algoritmu platné, a tak zjistíš správné číslo banky. … Pokud ti však tento vladátor vrátí více než jednu platnou variantu (nepravděpodobné ale možné) pak raději počkej až ti kód banky potvrdí dotyčná osoba přímo.

Dochy

Arne: Pokud by číslo účtu bylo i s předčíslím, pak by bylo možné něco odhadnout…
(mBank tipicky používá 670100 tuším)