huxa

Lze v nějaké práci využít dokonalou uživatelskou znalost internetu?

Uživatelskou-zjištění informací, koupě JAKÝCHKOLI věcí, …

Pokud někdo nemá ani základní vzdělání, ale na internetu je jako doma, dokáže sehnat vše od kontaktu na akcionáře Googlu přes kubánské doutníky až k naprostým bizárnostem, může se někde uživit, zaměsnají ho někde?

Nejlepší odpověď
arygnoc

iba užívateľske znalosti vás/niekoho/ko­hokoľvek neuživia. (výnimky potvrdzujú pravidlo)
pokiaľ ovšem nie ste hráč pokra s neuveriteľným šťastím.

;-Q

Další odpovědi
Tazman

Tak já se na to dívám trochu z jiného úhlu pohledu…

  1. sehnat informace je jedna věc
  2. využít/použít informaci je druhá věc

K čemu je komukoliv znalost toho, jak sehnat například kubánské doutníky?

A obráceně? Kolik někdo zaplatí za to, že mu někdo jiný tuto informaci rychle a kvalitně vyhledá?

A ještě dodatek:
Existují zprostředkovatelské firmy, které se vlastně (nebrat doslova) na podobném principu živí. Firma A nutně potřebuje něco sehnat a firma B jim to rychle a kvalitně (a draze) sežene. Dokonce existují i firmy, které zcela opačně přijdou za firmou A a odkoupí od ní zboží/služby (málokdy) pro firmu B.

Vždy v tom hraje i jistou míru onen internet.

A kdyby to někdo ještě zkombinoval z možnostmi hackování, nikoli za účelem poškozování cizího systému, ale za účelem získání informací…

Ano… podle mě je možné se uživit znalostmi internetového prostředí, ale jestli „v nějaké práci“ (myšleno jako zaměstnání?) a ještě k tomu na uživatelské úrovni… to asi ne.

Přeji příjemný den.

mosoj

To umí kde kdo, ale vybrat to správné, na to tě uživatelské znalosti stačit nebudou.

a623682@drdr

Kdyz umis na internetu tak kvalitne hledat, tak jaktoze sis jeste takovou pracovni nabidku nevygoogloval?

arygnoc

@ReHu:

chuck norris vetu „nikdo není dokonalý“ pokladá za osobnú urážku.

;-Q