Avatar uživatele
annas

Lze srovnávat jablko a hrušku? Obojí je ovoce, ale když máte chuť na jablko, hruška vás uspokojí? Jaké je ponaučení?

Upraveno
http://letter­bworld.blogspot­.com/2016/01/kaz­dy-je-snadno-nahraditelny-vazne.html

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/photos/o­voce-potraviny-z%C3%A1ti%C5%­A1%C3%AD-hru%C5%A1ky-6101058/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, dust8, hapiky, anonym před 1117 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Platí na to staré přísloví: Kdo přebírá přebere. Zkrátka je potřeba dost často brát to co je po ruce a dostupné.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Poměr hrušek vůči jablkům se u mne pohybuje 1:50 a možná i více. A přitom hruška je sladší, někdy štavnatější, jablko je kyselé. Před chvílí jsem dojedl druhé jablko. A přitom jablko nás doprovází už dlouhou dobu. Eva nabídla Adamovi jablko a oni prohlédli. Tři řecké bohyně dali Paridovi jablko, aby ho dal té nejkrásnější. Jablko je spojeno s erotikou – viz Mrazík, Jablíčko ti dáme, .. pak si zazpíváme. Hruška moc nepronikla do mluvy. Kromě – Stojí tu jak hruška v poli, a Míchat jablka a hrušky dohromady. A poučení – Darovanému koni na zuby nekoukej.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Tady to nahraditelné je, ale neplatí to podle mne všude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Poučení jen, že někdo má rád vdolky, jiný zase holky. Také není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Do Hrušky chodím pro jablka.
Já dostávám obvykle chuť na to, co zrovna doma mám, ale fakt je, že občas mám chuť i na to, co zrovna doma nemám, ale když mám, klidně si vezmu i obojí.
Z toho poučení
plyne pro žlůvy
že ze supy o lásce
že se nemluví.
Napsal jsem to tzv.ha-la-bala, aniž bych o tom jakkoliv přemýšlel, sorry.

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek