Darksome.eu

Lze použít melasu pro zvířata i při vaření piva ?

Lze použít melasu pro zvířata, jako je například tato (http://www.mra­zagro.cz/e-shop/2142.html)) i jako ingredienci při vaření domácího piva ?
Doplňuji:
Základ je samozřejmě ječmen, ale melasa do porteru anglického typu zkrátka patří, tudíž bych ocenil, kdybyste se zdrželi těch „rozumů“ a radši mi odpověděli na moji původní otázku, zda se ty typy melasy nějak liší.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud vím melasa je výborné krmivo pro hospodářská zvířata. Pro krmení se míchá se slámou a pod.
Pivo se dne říká kdečemu. Já osobně vím že surovinou pro výrobu piva je ječmen a chmel.

Další odpovědi
Agneta

„Do Porteru anglického typu“ by to mělo stačit… ten se v Anglii používá jen pro výkrm vepřů, ale pár lidí to prý dokonce pije…snad to nechceč pít? Řekla bych, že to bude spravedlivý trest:DDD
Doplňuji:
Námořníci na Středozemním moři dávali přednost pivu před pitnou vodou, neboť ta se rychle zkazila. „Dělali“(né vařili) pivo s 12% alk. takto : naklíčený ječmen se opražil(můžeš na pánvi) a pak se nechal ve vodě kvasit při 35°C. Hotové bylo za pár dní(přesněji nevím). Když k tomu použiješ cukr a pivní kvasinky, tak se ti určitě dobré pivo povede:DDD

Banán88

… je to zajimavy napad, melasa se podle toho co si pamatuji ze skoly tridi na typy A,B a C.. Prvni dva jsou potravinarsky zcela nezavadne a podavaji se ke konzumaci nejen lidskemu druhu ale i zveri, druh C se pouziva co by doplnek krmnych smesi zveri a kuprikladu i k vyrobe hnojiv.. Volil bych tedy druhy A a B.. Ovsem jak to bude reagovat se smesi pri vyrobe piva si netroufam odhadovat. Ve vareni piva nemam nejmensi prakticke zkusenosti, znam jen teorii..

Agneta

Doplňuji: bylo to před třemi tisíci lety, kdy se všechno přepravovalo v amfórách