kikinka2210

Recept pro tetu

Ahoj přijde k nám 96letá teta Jarka co bych jí měla s mámou uvařit z mrkve?

Nejlepší odpověď
annas

Recept bez masa:
Mrkev po indicku
Ingredience:
200 g mrkve, 20 g tuku, 2 lžičky kari koření, sůl, pepř, 4 lžíce kysané smetany

Postup přípravy: Na malé kousky rozkrájenou nebo na hrubém struhadle nastrouhanou mrkev podusíme na tuku, přidáme kari koření, sůl, pepř a malé množství vody a podusíme do změknutí. Vmícháme smetanu a ještě krátce prohřejeme. Podáváme s rýží nebo jako omáčku na špagety.

Recept s masem:
Dušená mrkev s vepřovým masem
Jde o recept pro děti, tedy je i určitě vhodný pro Vaši tetu
Postup přípravy:
Do kastrolu dáme kousek másla, drobně nakrájenou cibulku, zpěníme, vložíme na malé kostky nakrájené vepřové maso, osolíme a dusíme, až je maso poloměkké. Potom přidáme na tenké lístky nebo nudličky nakrájenou mrkev, podlijeme vodou a dusíme. Když jsou maso i mrkev měkké, zahustíme šťávu troškou zásmažky (tu připravíme z většího množství másla a hladké mouky) a podle chuti osolíme.

Suroviny
50 g másla
500 g vepřového masa
cibule
sůl
kmín
500 g mrkve
150 g másla
150 g hladké mouky

Doplňuji:
https://www.go­ogle.cz/search?q=Mrkev+p­o+indicku+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=-8MvVPCNMOyg8wflnoC4Bg

https://www.go­ogle.cz/search?q=Du­šená+mrkev+s+v­epřovým+masem&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial

Další odpovědi
Janulka

Roštěnky na mrkvi
Ingredience:

600g roštěnek
3 větší mrkve
1 vetší cibule
olej
pepř
sůl
voda
podravka
rýže
Postup přípravy:

  1. Roštěnky naklepeme, nasolíme a důkladně popepříme.
  2. Do tlakového hrnce dáme tolik oleje, aby bylo zakryté dno.
  3. Nakrájíme si cibuli na půlplátky a mrkev na kolečka (můžeme ji také nahrubo nastrouhat). Na oleji si osmažíme cibulku dorůžova, a postupně přidáváme roštěnky tím způsobem, že ji vždy dáme na olej, necháme zatáhnout(asi 10 sekund)a obrátíme, zase necháme zatáhnout a dáme stranou – v tom hrnci, ne mimo něj. Potom na uvolněném místě obracíme a obracíme všechny roštěnky tímtéž stylem.
  4. Podlijeme vodou, nasypeme k nim mrkev, zalijeme vodou tak, aby byly potopené a zavřeme tlakový hrnec. Vaříme asi 1 hodinu.
  5. Poté víko sundáme a dochutíme pepřem a podravkou. Zase zakryjeme a uvaříme si rýži. Rýži rozprostřeme kolem talíře, aby vznikl vprostřed kruh a tam dáme roštěnky. Zalijeme šťávou z nich a posypeme vydušenou cibulí a mrkví.

P.S. Ať chutná!
Tetička má ráda mrkev?

honza19hk

z mrkve nevím ale koukni sem : www.prima-recepty.cz
pokud je z vesnice možná by bodly domácí buchty.

Zdroj: www.prima-recepty.cz