Lgee

Lze poslat peníze z PayPalu na reálný účet?

Mám na PayPalu okolo 16760 Kč a jsou bez využití, dají se nějak poslat na bankovní účet (musí se dokazovat jejich původ a platí se velký poplatek?) Díky.

Odpovědi
cochee

Já mám svůj PP účet svázán jednak s mým BÚ a jednak i s platební kartou. Nevím, jestli máš svůj PP založen v době, kdy k tomu český BÚ nebyl třeba, v tom případě to tuším jde lehce provést (přilinkovat český účet). Až ten účet bude, pak jednoduše na stránce PP v menu Souhrn, položka Vybrat prostředky (v anglické verzi Withdraw Money). Tato operace není zatížena poplatkem ze strany PP, poplatek může mít zaveden česká banka, u které je pořízen BÚ (např. za příchozí platbu ze zahraničí – ačkoliv peníze by měly přijít z českého účtu – nebo za příchozí platbu podanou elektronicky). Peníze lze si nechat poslat z PP taktéž šekem, ale tento způsob už je zatížen poplatkem. Tento poplatek však není uveden v tabulce poplatků PP. Teoreticky lze v některých zemích převést peníze pomocí té přilinkované platební karty, ale nevím, jestli to lze i u českých uživatelů PP.