Avatar uživatele
Registrovaný

Lze pohlížet na Evropskou unii jako na totalitní systém či zřízení?

Myslíte si, že státy díky připojení se k EU zahubily svoji kulturu a to vše, co stát dělá státem jedinečným?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

EU jako vazal USA je hlavně nebezpečná míru. Ano diktuje nám, jako za minulého režimu. EU má vzor v RVHP a v některých směrech ji předčila a to hlavně v nesmyslech, které státy stejně, pokud to lze, obcházejí.
Svoboda projevu ? Jako dříve, říkejte si co chcete, ale běda budete-li to publikovat nebo oficiálně prosazovat. Ve sdělovacích prostředcích se účelově lže ( v daleko větší míře než za minulého režimu) a co proti tomu lze dělat ?
Jinak si nevidíte ani na špičku nosu. EÚ nám nařizuje jak s emigranty a vy s tím souhlasíte ? Třeba nesouhlasíte, ale pak není pravdivé to co zde proklamujete.

Jinak daleko horší pro suverenitu je rychle pokračující amerikanizace. Všiml jsem si, že ve sdělovacích prostředcích začali komentátoři vyslovovat převzatá a počeštělá cizí slova anglicky. Ano, to je krádež naší identity posvěcená naší vládou. V Americe také nevyslovují určitě české slovo česky.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zřejmě jste totalitu nezažil, jinak byste se takhle neptal.
Jednoznačně ne a nikdo nic nezahubil.


Avatar uživatele
Zlatý

Naprostý nesmysl! Do EU vstoupil každý stát dobrovolně a stejně tak z ní i může odejít. Svoje zřízení v rámci demokracie si může ponechat, sjednocuje se pouze legislativa v mnoha oblastech.


Avatar uživatele
Bronzový

Státy vstupující do EU neztratily ani kousek své suverenity, jen se části z ní vzdaly (přenesly ji na něj => slovo převedly sem nepatří) ve prospěch vyššího celku, a který tuto část za ně spravuje.


Avatar uživatele
Bronzový

Záleží také jak který stát, na př. Maďarsko má bez ohledu na EU svoje názory a diktát bere s rezervou, můj názor je že, EU, řídí strýček Sam a jejich poskok SRN


Avatar uživatele
Bronzový

Rovněž to tak vnímám, dokonce začínám být přesvědčen, že EU byla založena s podporou USA s úmyslem rozvrátit Evropu. Imigrantská krize už je jenom bonbónek na dortu. Rozvracet stát po státu trvá dlouho, je to neefektivní. Je mnohem jednoduší a rychlejší vytvořit slepenec států s provázanou ekonomikou, společnou měnou, řadou zákonů a udeřit na ně najednou. Každé opatření přijaté a vyhlášené vazalským mozkovým trustem EU se pak dotýká všech států prakticky ihned. Není třeba je pracně prosazovat jednotlivě. Jak je možné, že EU není schopna ochránit si svoje vnější hranice? Na co máme vojska NATO? Patrně na to, aby dohlédla na plánované obsazení států EU imigranty. Nevylučuji ani zásah spojeneckých vojsk proti státu, který se tomu odhodlaně vzepře. Konec konců s tím máme zkušenosti z r. 1968. Tentokrát by mohla okupační vojska přijít z opačné strany.
Jiná věc je, kolika lidem v ČR tento stav vyhovuje a jsou ochotni za jidášský groš prodat vlast i zbytek národa. Obávám se, že je to tak zhruba 1/4 až 1/3. Co se týká kultury, stačí se podívat na program pořadů ČT. K tomu netřeba slov.


Avatar uživatele
Bronzový

EU jako totalitní stát?
Doporučuji např. tohle:
https://en.wikipedia.org/…
v podstatě stačí už první věta: "Totalitarianism is a political system where the state recognizes no limits to its authority and strives to regulate every aspect of public and private life wherever feasible" - pokud někdo má dojem, že tato definice na EU opravdu sedí, tak patrně žije v paralelním vesmíru, kde byl Hitler hlavním hippíkem, Gandhí vojevůdcem a Michal David králem Rock&Rollu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

GM

Quentosi, kolik z té totality jsi zažil ty vzhledem k tvému věku?

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.