dust8

Souhlasíte s tím, že země česká – domov můj?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud myslíte slova naší hymny, pak souhlasím. Jinak se považuji za Češku, i když jsem z Moravy. Z cest v mládí jsem se vždy ráda vracela domů, nejen kvůli tomu, že jsem nejen zanechala klobouk, jak napsal J. Werich, ale především rodiče.

Dnes ráno jsem vyslechla v ČRo rozhovor s jedním cizincem, neregistrovala jsem jeho původ, který prohlásil, že naši zemi pravidelně navštěvuje,. že je u nás krásně.

Sice nemáme moře, ale je možné najít i jiná místa, která zaujmou. Třeba různé parky, krajinné chráněné oblasti, rezervace, skály, hory atd.

J

Další odpovědi
Gus_Fring

Ano.

Drap

Ano

Bobek 2

To my ostatní nemůžeme vědět, která země je tvým domovem. Bývaly doby, kdy třeba země moravská, a dříve i země slezská a obě Lužice sice patřily pod českou korunu, ale nebyly součástí české země. Takže Moraváci by jistě mohli mít problém se s tím textem ztotožnit. Ale oni mají i dost jiných písniček,a my Pražáci si klidně taky občas zanotujem nějaké to „Ej Moravěnko naša…“ nebo „Ja su synek rode-ém, rodem z Moravíí“.

da ny

Netuším, jak to cítíte, patrně zde máte svůj domov 😁

Kepler

Pro mě je mým domovem země moravská.

hapiky

Podle mě je Česko od Aše po např.Jablunkov(s při­lehlými oblastmi).
Někteří Slováci také kecají ptákoviny, když říkají: Já niesom Slovák, já som Východňar. Fakt je, že je to každého věc čím se cítí.

quentos

A jak to máme vědět? Víme houby, jestli tu žiješ.

Lgee

Tak snad ČR je Morava Slezsko i Čechy.

Kelt

A co tím přesně myslíš? Že bychom my Češi měli zůstat tady, a bez nějakým zkušeností si to chránit a vylepšovat, nebo tady nebudeme přijímat nikoho, kdo se zde nenarodil? Nebo – co je v domě, není pro mne.

Bobek 2

„Tak snad ČR je Morava Slezsko i Čechy.“ – a víte, že ta píseň byla napsaná zhruba 134 let předtím, než poprvé vznikla nějaká česká republika? A řekl bych, že značná většina Slezska v té době patřila k Prusku. A pokud by se kdysi Marie Terezie Slezska ve prospěch Pruska nevzdala, tak by býval Karel Albrecht povýšil Moravu na království, jak sliboval, takže už by české zemi nijak nepodléhala – a českou zemi by Rakousku vyfouklo buď Bavorsko, nebo Sasko. Nečekaným kompromisem s Prusy vlastně Marie Terezie Bavorům a Sasům vytřela zrak.

Bobek 2

„Podle mě je Česko od Aše po např.Jablunkov“ – ano, Česko zahrnuje nejen českou zemi, ale i moravskou zemi a aktuálně zhruba jednu desetinu slezské země. A Česká republika je momentálně tvořena územím, které se nazývá Česko. Není to tak samozřejmé, například první Československo zahrnovalo i jednu zemi, která nebyla ani Českem, ani Slovenskem.