Avatar uživatele
dust8

Souhlasíte s tím, že země česká – domov můj?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, paul1 před 1578 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pokud myslíte slova naší hymny, pak souhlasím. Jinak se považuji za Češku, i když jsem z Moravy. Z cest v mládí jsem se vždy ráda vracela domů, nejen kvůli tomu, že jsem nejen zanechala klobouk, jak napsal J. Werich, ale především rodiče.

Dnes ráno jsem vyslechla v ČRo rozhovor s jedním cizincem, neregistrovala jsem jeho původ, který prohlásil, že naši zemi pravidelně navštěvuje,. že je u nás krásně.

Sice nemáme moře, ale je možné najít i jiná místa, která zaujmou. Třeba různé parky, krajinné chráněné oblasti, rezervace, skály, hory atd.

J

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gus_Fring

Ano.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobek 2

To my ostatní nemůžeme vědět, která země je tvým domovem. Bývaly doby, kdy třeba země moravská, a dříve i země slezská a obě Lužice sice patřily pod českou korunu, ale nebyly součástí české země. Takže Moraváci by jistě mohli mít problém se s tím textem ztotožnit. Ale oni mají i dost jiných písniček,a my Pražáci si klidně taky občas zanotujem nějaké to „Ej Moravěnko naša…“ nebo „Ja su synek rode-ém, rodem z Moravíí“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Netuším, jak to cítíte, patrně zde máte svůj domov 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Pro mě je mým domovem země moravská.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Podle mě je Česko od Aše po např.Jablunkov(s při­lehlými oblastmi).
Někteří Slováci také kecají ptákoviny, když říkají: Já niesom Slovák, já som Východňar. Fakt je, že je to každého věc čím se cítí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

A jak to máme vědět? Víme houby, jestli tu žiješ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Tak snad ČR je Morava Slezsko i Čechy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

A co tím přesně myslíš? Že bychom my Češi měli zůstat tady, a bez nějakým zkušeností si to chránit a vylepšovat, nebo tady nebudeme přijímat nikoho, kdo se zde nenarodil? Nebo – co je v domě, není pro mne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Bobek 2

„Tak snad ČR je Morava Slezsko i Čechy.“ – a víte, že ta píseň byla napsaná zhruba 134 let předtím, než poprvé vznikla nějaká česká republika? A řekl bych, že značná většina Slezska v té době patřila k Prusku. A pokud by se kdysi Marie Terezie Slezska ve prospěch Pruska nevzdala, tak by býval Karel Albrecht povýšil Moravu na království, jak sliboval, takže už by české zemi nijak nepodléhala – a českou zemi by Rakousku vyfouklo buď Bavorsko, nebo Sasko. Nečekaným kompromisem s Prusy vlastně Marie Terezie Bavorům a Sasům vytřela zrak.

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bobek 2

„Podle mě je Česko od Aše po např.Jablunkov“ – ano, Česko zahrnuje nejen českou zemi, ale i moravskou zemi a aktuálně zhruba jednu desetinu slezské země. A Česká republika je momentálně tvořena územím, které se nazývá Česko. Není to tak samozřejmé, například první Československo zahrnovalo i jednu zemi, která nebyla ani Českem, ani Slovenskem.

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek