hapiky

Je pro vás Česko dobré místo k životu?

Nejlepší odpověď
klumprt

Jednoznačně ano. Myslím, že většina lidí žijících na Zemi by nám mohla závidět.
Zkusím shrnout pár pozitivních věcí o Česku:
Společnost – lid je veselý, svobodomyslný. Nemá sklon k pěstování falešné úcty k čemukoliv, tzn. že prakticky na všechno se tu dá vymyslet nějaký vtip. A tahle schopnost nesmírně ulehčuje život. Nemáme sklon pěstovat nějaká nesmyslná tabu a je zde možno vést diskuzi o všem. Politická korektnost zde nemá moc šancí k uchycení.
Kultura – točí se tu slušné filmy a i když se zrovna netočí žádné perly, máme už natočeno hromady skvělých filmů do zásoby. V létě je to tu samý hudební festival. Ve vážné hudbě myslím máme ve světě taky dobré jméno.
Životní prostředí a příroda – myslím, že na čistotu prostředí se tu dbá, jako málokde jinde. Jde to vidět třeba i z toho, jak vášnivě se vedou diskuze o kácení na Šumavě. A spousta se toho i zlepšilo. Myslím si, že krajina je tu krásná, většinou mírně zvlněná, s lesíky a vesničkami. Když to srovnáte třeba s maďarskou kukuřičnou plackou… Síť turistických značkovaných cest máme unikátní.
Sport- jsme velcí sportovci. V každé dědince je fotbalové hřiště. Silnice v létě plné cyklistů, řeky plné vodáků. A když dojde na olympiádu, tak tam se taky nemáme zač stydět.
Ekonomika – navzdory činnosti všech vlád, ekonomika pořád klape. Za tím úspěchem nestojí ministři a papaláši, ale pracovití a podnikaví lidé. Nikdo u nás hlady nemře, můžeme si dovolit slušné zdravotnictví a při troše snahy a štěstí člověk najde docela slušné živobytí.
Bezpečnost – geograficky máme kliku, že žijeme uprostřed snad nejmírumilovnější části světa v posledních 70 letech. Samozřejmě je velkým úkolem a výzvou si to bezpečí udržet. Co se týče osobní bezpečnosti, tak to taky není špatné. Dá se procházet Prahou nebo Brnem ve dvě ráno a existuje docela slušná pravděpodobnost, že člověka nikdo nepřepadne.

Jistě, že se i v ČR ve shora uvedených oblastech dá najít spoustu problémů, ale pro každou oblast vám najdu minimálně sto států, kde je to horší.

Další odpovědi
Drap

Je. Neznám žádné jiné kde bych chtěl prožít celý život.

annas

Vložila jsem v minulosti otázku: „Kde vy máte svůj domov? Jak byste jej definovali?“
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-vy-mate-svuj-domov-jak-byste-jej-definovali

Jsem ráda, že žiji v České republice, i když jako Češi nemáme ve světě dobrou pověst, pokud jde o chování. Ale na druhé straně mě zase těší, že se najdou jedinci, kteří jí dělají čest, šiří její slávu – filmaři, spisovatelé, vědci atd.

Historie, jazyk, tradice jsou naše bohatství, horší je to se světlými zítřky. Hlavně aby vůbec nějaké byly! Třeba i kvůli tomu, že hodně lidí ztratilo charakter. Kde jsou ty staré zlaté časy, kdy platilo Desatero?

Ale jak se zpívá v naší hymně -" země česká, domov můj …"

Ve své otázce jsem uvedla citáty slavných, s nimiž se ztotožňuji

„Domov je pro mě tam, kam se vracím z cest, a kde“, jak řekl Erasmus Rotterdamský, „mám svoji knihovnu.“

Anebo, jak říkal Jiří Voskovec: „Kam jsem si pověsil klobouk“.

Karel Kryl: „To je místo, kde mám nikoli dům či domovské právo, nýbrž člověky, kteří mě chtěji“.

Domov je krásný stejně jako někdy těžký, ale bohužel nesmi člověk vsadit na špatné koně …

Elk

Místopisně i klimaticky výborné místo. Navíc – s každým se tady domluvím…ha ha ha.

ivzez

Jistě!

marci1

Je. Je to můj domov, má vlast. 🙂

Klaproth

Jde to. Všude je chleba o dvou kůrkách…

zjentek

Místopisně i klimaticky výborné místo, souhlas s Elkou- zeleň je zelená, voda je většinou blankytně modrá, což není všude a samozřejmé. Dokonce i vzduch je „čirý“, bez oparu, takže si všechny ty barvy můžeme vychutnat ostře.
Škoda jen, že sociálně je to jedna velká, klasická pakárna (blázinec) se vším všudy, včetně tý medikace ..tedy jeví se to tak, když sem člověk přejde přes libovolnou hranici zvenčí, kromě Slovenska, samožřejmě ;)

Kepler

Ano, je to dobré místo, jsem tady doma. Jako druhý domov si ještě dokážu představit Slovinsko. To je krásná a pestrá země, kde bych se jistě domluvil, je tam vše od moře až po velehory.

Lamalam

Ano, zatím je.

Medulka.013

Není, už kvůli tomu hnusnému zkrácenému názvu, ale Česká republika už asi ano. Nemohu porovnávat s ostatními zeměmi, protože je neznám. I když mně je Česká republika tak nějak ukradená a raději bych žila někde v Kanadě. Ovšem nic a nikdo mi zde nevadí, tak snad je to v pohodě.

Emefej

Ano je. Kdyby nebylo, žil bych asi jinde.

Tarzan

Absolutně ne,zde se nevyplatí ani pracovat ani umřít.

gobls

Zatím ano, ale nevím, jak dlouho ještě bude. Lidi jsou čím dál horší a ještě ke všemu se sem valí hromady imigrantů s nadprůměrnou kriminalitou. Tenhle národ nad sebou potřebuje trvale „bič“, jinak má sklony jednak k bezohledné hamižnosti a zlodějství, nebo potřebě „řešit“ z roztaženosti úplné nesmysly (už se to ukázalo i tady s tím názvem).
Jinak tady je zatím ještě dobré i to, že je většina krajiny volně přístupná (i když i to se pomalu omezuje) a nejsou zde téměř žádná jedovatá zvířata (opět, to se může změnit masivním přílivem cizích šuntů a imigrantů).

rajsa

Doposud určitě je, ale co bude dál…