Štoura

Proč jsme, prosím, národ buranů?

Díval jsem se několikrát na pořad ČT1 „Star dance“. Uvádí ho pan Eben, velmi inteligentní a vzdělaný člověk. Po vystoupení taneční dvojice burani v publiku jí hází na parket plyšové hračky různých velikostí a v různém množství, patrně podle oblíbenosti té „star“. Kdo si takový nehorázný nevkus vymyslel !!! To fakt není možno, aby v tomto případě divákům předem někdo vysvětlil alespoň základní pravidla slušného chování? To o něčem svědčí. Kam až ten náš, v minulosti kulturní národ, dospěl! Pochybné existence mající vliv pojmenují důležitou instituci po neschopném a všeho špatného notorickém alkoholikovi, je dovoleno podobným urážet řádně zvolenou hlavu státu, … Je mně z toho zle, po TN se mi chce zvacet a emigrovat.

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdo hází po oceňovaných lidech kytice, konfety apod., jsou taky burani? Je to jen jiná forma projevu sympatie, kterou nikdo nepředepsal, takhle si vybrali diváci sami. Myslím, že tebe by taky ocenili, ale naprosto jiným střelivem:-) Takže se radši rychle ztrať do Buranostánu.

Další odpovědi
orwell

Milý Štouro, my nejsme národ buranů (jak píšeš). My jsme nehomogenní neizotropní směs buranů, vzdělanců, hlupáků, …, vlastenců a kolaborantů. S tím nic neuděláš a vyzvrátit kvůli tomu obsah žaludku, který jsi musel zaplatit a natrávit, není dobrý nápad. Mravy a obsah slov vkus a nevkus se prostě mění. Házení plyšáků je ještě ta lepší varianta, brzy bude létat vzduchem něco mnohem horšího, a rád bych se mýlil. Se svými názory tady (myslím na Odpovědích) moc neuspěješ a dostaneš se brzy do klatby. Taky jsem už narazil. Ale já se k tomu stavím jako jistý Japonec, myslím, že se jmenoval Jemito Fuk. Všechno je velmi jednoduché. Ten kdo se po 89. zadrápkoval a zbohatl tak, či onak, bude tento režim bránit do roztrhání těla, zatím co ti, co padli na hubu (a ne vždy vlastní vinou) to chtějí změnit. A myslím si, že to tak bylo vždycky a říká se tomu zákon sociálních revolucí. A jelikož účel světí prostředky, musíš počítat s mnohem horšími věcmi, než uvádíš. Momentálně je v kurzu štvanice na Zemana a podíváš-li se na Novinky.cz do diskuzí, budeš žasnout, co všechno je dovoleno (kodex, nekodex) napsat na hlavu prezidenta. Někteří „diskutující“ pod několika falešnými nicky (aby se zdálo, že jich je víc) za to snad berou peníze, jinak si to neumím vysvětlit. Zajímavé je, že když se ty otřeš o cikány, nebo migranty dostaneš nejspíš ban. No, a to je ta demokracie, země česká, domov můj…
Ale to mně nebrání v tom, abych s chutí povečeřel a dal si kávičku. Udělej to taky tak a prosím tě neemigruj! Pomni, že i zde nejdeš tu a tam kamaráda!

iceT

Je-li soutěž v krasobruslení, tak i tam po jednotlivých jízdách hážou diváci kytky a plyšáky. V našich talentových rádoby soutěžích se po interpretech také házejí kytky a plyšáci a je to nejspíš z toho důvodu, že jednoduše není čas předávat prezenty osobně. Lepší než kdyby házeli šutry a vajíčka.

ivzez

Odkdy je odměna vystupujícím
považována za projev buranství?

A jak si můžete dovolit podle jednoho
televizního pořadu hodnotit všechny Čechy?
To, co jste právě předvedl, je podle mne tím,
co přisuzujete celému národu…

Kelt

A srovnával jsi podobné soutěže a chování diváků v jiných zemích? A kdyby dělali to samé, tak o nich prohlásíš, že to jsou taky burani? Každopádně máš zajímavé názory a jsi velice vnímavý a pozorný, nicméně tvé názory jsou ukvapené a nepodložené zkušenostmi.

Nuk nuk

Inu, jestli jste tak slabá povaha, že se Vám chce zvracet a emigrovat po pohledu na plyšáky, tak pro Vás mám špatnou zprávu. Budete mít pocit na zvracení i mnoha dalších zemích světa. Plyšáky mají totiž dnes už všude.

anonym

Emigruj a nekoukej na to.
Sleduji ten pořad taky a pravidla slušného chování se halt mění.
Pan Eben je chytrý člověk a asi scénář je tam jasnej, nic s tím asi on sám neudělá.

anonym

Může za to vývoj, Češi holt moc inteligence nepobrali, není čemu se divit, zároveň za to ale ani nemůžou (ne všichni Češi samozřejmě). Já se za ČR stydím také, a plánuji emigrovat.

TN dělá svoji práci náhodu dobře, přiživují se na hloupých lidech, protože inteligentní člověk se na to koukat déle než minutu nevydrží. Já jsem šťastný, na TV nekoukám vůbec.

Mc Merkurion

… burani házej vejce po prezidentovi …

kelley

Street danceři házejí na parket tenisky – jako uznání výkonu tanečníků. I v Americe. Nebo spíš hlavně v Americe…