Lze mluvit pod vodou?

Když se člověk potopí a promluví tak vyjdou z něj bublinky, je přes ty bubliny slyšet co mluví?
Je ta řeč srozumitelná?

Nejlepší odpověď
anonym

rozhodně to není tak, jak to prezentují v pohádkách. Zvuk se skutečně v bublině nedopraví až na hladinu a nezazní tam 🙂 .. takhle skutečně ne

mluvit pod vodou lze ale, ale není radno se pod vodou nadechnout, abyste ve své rozpravě mohl pokračovat druhým dechem.

To, že teoreticky můžete pod vodou mluvit a to že vás někdo jiný může slyšet ještě neznamená že vám bude rozumět. I kdybyste byli hodně blízko, uslyšel by spíše daleko hlučnější zvuk šplouchání vody kolem stoupajících bublin. Při vyslovování slabik obvykle používáme rty, pod vodou je však tento princip k ničemu protože voda, která se kolem rtů chaoticky převaluje kvůli vzduchovým bublinám se chová podobně jako prodloužené rty které vlají naprosto chaoticky a nekontrolovaně, to samozřejmě vydatně zkresluje, snad i víc než kdybyste mluvil se zavřenou pusou.

Další odpovědi
sabik11

Ne,pod vodou to není slyšet. Možná to uslyšíte jenom vy, ale jinak ne . Musel by ste být vodní živočich ;)

DusanOrlik

Ja osobně jsem skoušel v bazénu šloto, ale špatně.Maximalné uslyšíš sám sebe ale kdyby to zkusil někdo jiný to uslyšíš jen zvuky takže nejde.

Mili @

no asi není, nemluvě o tom, že po pár slovech se musí člověk nadechnout – a utopí se…
🙂