Lze hrát na Měsíci golf?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud se tam někdo dostane, může pokračovat v tradici a stát se dalším golfistou.

Odpal z kráteru. V r. 2011 to bylo 40 let,co hrál člověk golf na Měsíci
Alan Shepard si zahrál na Měsíci golf.

"Do dějin sportu i dobývání vesmíru se nesmazatelně zapsal velitel americké mise Apollo 14 Alan Shepard. Jako vůbec první člověk si na povrchu jediného přirozeného zemského satelitu zahrál golf. V neděli 6. února 2011 uplynulo od toho slavného okamžiku přesně čtyřicet let. atd.

https://www.ty­den.cz/rubriky/ve­da/vesmir/odpal-z-krateru-je-to-40-let-co-hral-clovek-golf-na-mesici_193087.html

Další odpovědi
Kepler

Ano, jen těch jamek je tam nějak moc. Aspoň máš vyšší naději, že některou trefíš na eso. Jinak, míček by vzhledem k šestinové gracitaci a neexistenci aerodynamického odporu, měl po odpalu letět teoreticky nejmíň 6× dál a žádný by neskončil v rybníčku ani v křoví. No, ve skafandru by to až tak šampiónsky asi nevypadalo. Já bych tam teda hrát golf neletěl ani za nic. Při své roztržitosti, co kdybych si klíčky zabouchl v odletovém modulu?

Edison

Myslím, že kdybys dal dostatečnou ránu, tak by se na Měsíc ten míček už vrátit ani nemusel. Jinak principem golfového míčku je jeho tvar – ty důlečky – a jeho pružnost, která řeší přeměnu energií a jejich absorbci. Ty důlečky maj zásadní vliv na jeho chování v atmosféře. Takže by se zřejmě na Měsíci toto vůbec neuplatňilo, stejně, jako zčásti pružnost, která má rovněž svůj vliv na chování předmětu při pohybu atmosférou.