bauerlukin

Co se stane stojícím lidem při autobusové nehodě?

Dobrý den, chtěl bych vědět, jak dopadají lidé, které postihla autobusová nehoda a oni při tom stáli. Jestli potom jsou na invalidním vozíku. Docela mně to sedí, protože v autobusech na Prahu je polovina lidí, co stojí. Díky předem za odpověď

Nejlepší odpověď
Kepler

Rozhodně ti stojící mají větší šanci na úraz. Docela živě si představuju, jak poletují po autobusu.

Další odpovědi
Pepa25

Mají vyšší riziko zranění (viz zdroj). Samozřejmě závisí na rychlosti při nárazu, proto třeba dálkové autobusy mají povinně bezpečnostní pásy, ale v MHD se nepoutá.

Zdroj: https://www.i­besip.cz/Tema­ticke-stranky/Cestujeme-autem/Povolani-profesionalniho-ridice/Cestujeme-autobusem

aliendrone

Popsat jednoznačne to, co se stane stojícím lidem v autobusu při nehodě nejde, protože škála následků je velmi široká. Každopádně lze předpokládat, že na okamžik se ze stojících lidí stanou lidé letící. ;) :D :D

marci1

Ze stojících se stávají letícími. Stalo se mi to v tramvaji. Řidič prudce zabrzdil kvůli autu, které při odbočování málem vrazilo do tramvaje. Letěla jsem přes půl tramvaje a naletěla jsem na přístroj – elektronickou čtečku, která mi narazila žebra. Naštěstí to nedopadlo tak hrozně a žebra náraz vydržela. Ještě že piji každý den kefír a mám pevné kosti! 🙂

Kelt

Uplatní se zde Newtonův zákon síly. Těleso zůstává v klidu nebo v pohybu rovnoměrném přímočarém, pokud není vnějšími silami přinuceno tento svůj stav změnit. Stojící lidí se budou pohybovat ve směru síly. Možná se udrží, možná se někam budou pohybovat. a výsledky budou záviset na hmotnosti, rychlosti a dalších parametrech.

ivzez

Odpověď na základní otázku (napdis):
To záleží na tom, kde stojí, případně na tom, jak blízko u nehody stojí.

Ani ten, kdo za jízdy stojí v autobuse, nemusí skončit na vozíčku.
(Na otázku nelze odpovědět.)

tvojemama69

se z toho položí