Kolidor

Líbil by se vám život v takovém státě?

Představte si že by jste mohli žít ve státě, ve kterém vydává zákony pouze stát, bez světové a evropské vlády, která může nařídit cokoliv, líbil by se vám život v zakovém státě nebo ne?

Drap: no tahle právě že už žijeme když jsme současti globalni a evropske vlady, mam na mysli to že by jednotlive staty mely zakony vlastni, a nikdo by temto statum nic nwnarizoval.

Nejlepší odpověď
Drap

Lepší tak jak to je

Špatná anketa. Chybí jiná možnost. To co jsi vymyslel je nesplnitelná utopie. Kdo by ten stát vedl? Nelze takto nějak hodnotit. Představ si, že ten stát by vydal pouze sám zákon, že každý bude pracovat 15 hodin každý den, včetně sobot a nedělí a 90% toho co vyděláš se odvede státu jako daň. Co myslíš, bylo by to lepší?

Další odpovědi
paul1

Lepší tak jak to je

Trošku mi tam chybí možnost jiné odpovědi

ElonMusk

Lepší tak jak to je

Jak uvedli ostatní, anketa nedává moc smysl. Nicméně ne – v jednom státě s jedinou vládou je příliš prostoru pro korupci a svévůli. Kontrola zvenku je nutná.

ivzez

Bylo by to lepší

Chybí „Jiná možnost/odpověď“.

I země, které v EU nejsou na ni musí brát ohled.

Lgee

Lepší tak jak to je

Drap

I v současné době mají všechny státy světa své vlastní zákony

Kolidor

Maji, ale at eu nebo globalni vlada (osn) naridi cokoliv, staty se tomu muzou podridit, muze tahle naridit treba jak si uvedl 7 denni pracovni tyden, takove veci by mely byt zcela na rozhodnuti kazdeho statu.

Drap

Každý stát může po svém rozhodnutí jak z OSN tak i z EU vystoupit. Je spousta zákonů, které platí pouze pro daný stá ta EU ani OSN s tím nemají nic společného.

Kolidor

Pokud například unie nařídí trest smrti tak to státy mohou ignorovat?

Kolidor

Musi*